24. آبان 1397 - 15:33
بیرجندرسا-مدیر سازمان دانش آموزی خراسان جنوبی از برگزاری بیستمین مانور زلزله و ایمنی با موضوع " مدرسه ایمن- جامعه تاب آور" همزمان با سراسر کشور در مدارس استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا، محمدرضا با اطمینان اظهار کرد: همه ساله مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس به منظور ارتقاء آمادگی دانش‌آموزان و ترویج فرهنگ ایمنی در برابر زلزله بر اساس تفاهم نامه مشترک بین وزارت خانه‌های آموزش و پرورش کشور، سازمان دانش آموزی، وزارت‌علوم، صدا و سیما و جمعیت هلال احمر اجرا می شود.

مدیرسازمان دانش‌آموزی استان افزود: با توجه به نتایج ارزیابی اثربخش اقدامات انجام شده در سنوات گذشته و ضرورت ارتقاء میزان آمادگی دانش آموزان و مردم برای مواجهه با اثرات زلزله تا پایان سال 1404 به سطح مطلوب، امسال بیستمین مانور سراسری زلزله با موضوع " مدرسه ایمن- جامعه تاب آور " روز چهارشنبه 8 آذرماه در مدارس سطح استان همزمان باسراسرکشور برگزار می‌شود.

با اطمینان تاکید کرد: رویکرد مانور امسال مدرسه ایمن، جامعه تاب‌آور تعیین شده و تلاش می‌شود علاوه بر آموزش و آماده‌سازی دانش‌آموزان و پرسنل مدرسه، ساکنین محله‌های مجاور مدارس منتخب نیز در این فرایند مشارکت داده شوند.

مدیرسازمان دانش‌آموزی استان در ادامه با اشاره به اقداماتی که تاکنون در راستای هرچه بهتر برگزار شدن این مراسم صورت گرفته است، تصریح کرد: سنوات گذشته خراسان جنوبی در خصوص برگزاری این مانور رتبه اول کشور را کسب کرده بود که انتظار می ‌ رود باتوجه به برنامه‌ریزی و اهتمام مدیران مدارس به رعایت نکات ایمنی، ارائه آموزش‌های لازم و برگزاری شایسته مانور زلزله در مدارس این رتبه برای خراسان جنوبی تکرار شود.

وی با بیان اینکه ایران و به خصوص خراسان جنوبی در کمربند زلزله جهان قرار دارند، یادآورشد: یکی از مهمترین عواملی که باعث کاهش صدمات و آسیب‌ها در این میان می‌شود، آموزش است و از آنجایی که دانش‌آموزان نیز آموزش پذیرند، می‌توانند نقش بسزایی را در این امر ایفا کنند.

نظرات کاربران