21. آبان 1397 - 18:16
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی مطرح کرد
مردد کردن انسان از چارچوب دین؛ بدترین خیانت به بشر
بیرجندرسا-نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به نیاز بی نهایت بشر به دین، اظهار داشت: مردد کردن انسان از چارچوب دین بدترین نوع خیانت به بشر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، حجت‌الاسلام و السملمین سید علیرضا عبادی پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای کمیته داوران همایش ملی نماز دانشگاه بیرجند، حق‌گرایی را تنها تمایز دین حق دانست و اظهار داشت: در صورت وجود دین حق و نبود باطل‌گرایی تمام راه‌های کمال به روی انسان باز و تمام وجودش خیر است.

وی نیاز به دین را بی نهایت برشمرد و با اعلام اینکه نباید این مهم را ساده بشماریم، بیان داشت: مردد کردن انسان از چارچوب دین بدترین نوع خیانت به بشر و  آشنا کردن آن‌ها با ارزش‌های دینی بهترین خدمت به نوع بشر است.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه اخلاق، گفتار و رفتار هر انسانی به نوع اعتقاد، جهان‌بینی و جهان‌شناسی‌اش گره می‌خورد، اظهار داشت: انسان به نوع عقیده و آرمانش تأثیرپذیر لذا از میزان اخلاق و رفتار هر انسانی می‌توان میزان قوت در عقیده سالم و ناسالم، حق و یا باطل را برداشت کرد.

عبادی با اعلام اینکه تمام مسائل روی دین پیاده می‌شود، بیان داشت: نیاز بشر در مسائل شخصی، خانوادگی، اجتماعی و انواع و اقسام مسائل به دین همواره وجود داشته و هر چه کفه مسائل روز بیشتر باشد نیاز به دین خود را بیشتر نشان می‌دهد لذا آنچه از چارچوب رفتار انسان مشخص می‌شود عقیده و دین وی است.

وی با بیان اینکه رابطه با مبدأ دین را به عنوان حق‌گرایی انسان در جای خودش نگه می‌دارد، اضافه کرد: انسان برای اینکه بتواند در جایگاه خود بماند باید ارتباطش را با مبدأ حفظ کند لذا نماز و توجه به خدا داشتن اوج این ارتباط است.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه انسان در انجام عمل فیزیکی نماز باید رابطه‌اش را با خدا حفظ کند، اعلام کرد: ذکر و یاد خدا به هر میزانی که باشد مؤثر است.

عبادی خطاب به اعضای کمیته داوران همایش ملی نماز، گفت: امیدواریم با همت شما اقامه نماز از چارچوب کلیشه‌ای تجاوز و به عنوان حقیقتی که حیات حقیقی بشر به آن وابسته است متحول شد.

نظرات کاربران