20. آبان 1397 - 13:39
بیرجندرسا-دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات با انتقاد از نپیوستن بعضی دستگاه ها به سامانه این قانون، از رسانه ها و خبرنگاران خواست دستگاه های بی اعتنا را معرفی کنند تا تحت فشار افکار عمومی مجبور به پاسخگویی شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا، حسین انتظامی افزود: پس از گذشت 15 ماه از راه اندازی سامانه، توجیهی ندارد هنوز دستگاه های مهمی نسبت به آن و مطالبه مردم بی توجه باشند.
وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر کیفیت پاسخگویی به درخواست های مردمی برای دسترسی به اطلاعات، اولویت اصلی کمیسیون است گفت: مدیران معرفی شده برای پاسخگویی از طرف دستگاه ها، افزایش کیفیت پاسخ ها را مدنظر قرار دهند چون قانون اجازه نمی دهد پاسخ های بی ارتباط، ناکافی، موهوم و رفع تکلیفی بدهیم.
بنابر این گزارش سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به آدرس الکترونیکی foia.iran.gov.ir از تیرماه 96 آغاز به کار کرد و در حال حاضر حدود 500 دستگاه به آن پیوسته اند.
مردم می‌توانند برای ثبت نام به این سامانه مراجعه و درخواست های خود را نسبت به این دستگاه ها ثبت کنند، طبق قانون نیز دستگاه ها موظفند حداکثر 10 روز پاسخ درخواست ها را در حساب کاربری سئوال کننده درج کنند.

نظرات کاربران