19. آبان 1397 - 12:28
بیرجندرسا- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر بیش از 2 هزار دانش آموز اتباع خارجی در 275 مدرسه استان تحصیل می کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا، محمدعلی واقعی افزود: شهرستان بیرجند با پذیرش یکهزار و 499 دانش آموز، بیشترین دانش آموز اتباع خارجی را در استان خراسان جنوبی دارد.
وی با بیان اینکه تحصیل دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس استان بلامانع است گفت: داشتن مدارکی چون گذرنامه یا پروانه اقامت، کارت هویت ویژه اتباع خارجی، داشتن کارت های آمایش 12 یا 13، برگ تردد بین شهری معادل کارت آمایش و داشتن گذرنامه مشمولان طرح سرشماری خانوار با هر میزان اعتبار هنگام ثبت نام الزامی است.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی داشتن دفترچه اقامت معتبر صادره از ناجا و کارت اقامت ویژه را از دیگر مدارک معتبر هنگام ثبت نام عنوان کرد و افزود: دانش آموزانی که هیچ یک از این مدارک را در اختیار نداشته باشند، می توانند با ارایه برگ ویژه حمایت تحصیلی صادره از وزارت کشور در مدارس خراسان جنوبی ثبت نام کنند.
وی از احداث مدرسه اتباع خارجی با مشارکت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در مرکز استان خبر داد و گفت: برای احداث این مدرسه 2 میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه شده که 900 میلیون تومان از طریق کمیساریا تامین و بقیه از اعتبارات اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان هزینه شده است.
واقعی اضافه کرد: در حال حاضر 110 دانش آموز دختر ابتدایی اتباع خارجی در این آموزشگاه ها مشغول به تحصیل هستند.
به گزارش ایرنا سال تحصیلی گذشته 2 هزار و 894 دانش آموز افغان در خراسان جنوبی تحصیل می کردند.
168 هزار دانش آموز دختر و پسر استان مرزی خراسان جنوبی در بیش از 2 هزار و 752 آموزشگاه سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.
 

نظرات کاربران