19. آبان 1397 - 12:13
اول تا چهارم آذرماه صورت می‌گیرد
رقابت ۴۳۰ بلندقامت دختر کشور در بیرجند
بیرجندرسا-رئیس هیات والیبال خراسان‌جنوبی گفت: نخستین دوره مسابقات المپیاد نخبگان والیبال نونهالان دختر ایران با شرکت بیش از ۴۳۰ بانوی بلندقامت کشور در بیرجند برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس،«المپیاد استعدادهای برتر ورزشی» واژه‌ای که این روزها در جای جای ایران طنین‌انداز شده و وزارت ورزش و جوانان آن‌ را از مهمترین رویدادهای ورزشی کشور دانسته است و قرار است از 30 آبان تا 10 آذرماه بطور همزمان در استان‌های مختلف برگزار شود.

تکاپوی مدیران ستادی استان‌ها برای اخذ میزبانی المپیاد نخبه‌های برتر ایران و همچنین تلاش هیات‌های ورزشی به منظور آماده سازی تیم‌های منتخب برای حضور هر چه قدرتمندتر در رقابت‌های این ماراتن ملی به اوج خود رسیده است.

خراسان‌جنوبی یکی از ده‌ها استانی است که میزبانی رشته والیبال نونهالان دختر المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور را برعهده گیرد و در روزهای آتی شاهد شور و نشاط وصف‌ناشدنی ورزشی در بیرجند باشیم.

هیات والیبال خراسان‌جنوبی این روزها در کنار آماده سازی تیم‌های استان برای شرکت در این رقابت‌های المپیاد نخبه‌های برتر ایران، دغدغه میزبانی این رویداد ورزشی را دارد.

برگزاری موفق مسابقات والیبال قهرمانی "جام مرزداران" شرق کشور در خراسان‌جنوبی

عبدالحسین ملکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند اظهار داشت: نخستین دوره مسابقات المپیاد نخبگان برتر والیبال نونهالان دختر ایران در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود.

وی افزود: میزبانی از بزرگترین رویداد ورزشی کشور در راستای معرفی ظرفیت‌های نرم‌افراری بالقوه و پتانسیل‌های سخت‌افزاری بالفعل استان صورت می‌گیرد.

رئیس هیات والیبال خراسان‌جنوبی تصریح کرد: برگزاری المپیاد استعدادهای برتر کشور مبتنی بر حضور قدرتمند و هدفمند ورزشکاران به منظور شناسایی و پرورش نخبه‌های ایران است تا زمینه لازم برای آماده‌سازی و ارتقاء فنی استان‌ها برای سنوات آتی فراهم شود.

ملکی با اشاره به پیگیری‌ و رایزنی مدیرکل و کارشناسان ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی در ارتباط با اخذ موافقت وزارت ورزش و جوانان برای میزبانی خراسان‌جنوبی از مسابقات والیبال نونهالان دختر المپیاد نخبه‌های برتر ورزش ایران خاطرنشان کرد: امکانات سخت‌افراری و نرم‌افزاری، برگزاری موفق مسابقات قهرمانی"جام مزرداران شرق کشور و ارتباط خوبی هیات والیبال استان با فدراسیون از دیگر دلایل موافقت وزارتخانه با این میزبانی می‌تواند باشد.

بخش خصوصی حامی توسعه ورزش در خراسان‌جنوبی باشد

وی در ارتباط با حضور چهره‌های سرشناس کشوری در این ماراتن ملی گفت: ناظران وزارت ورزش و جوانان و مسوولان کمیته استعدادیابی فدراسیون والیبال بر حسن برگزاری المپیاد استعدادهای ورزشی برتر کشور نظارت داشته و داوران برجسته درجه یک و ملی این رقابت‌ها را سوت خواهند زد.

رئیس هیات والیبال خراسان‌جنوبی ابراز داشت: سوت آغاز مسابقات والیبال نونهالان دختر المپیاد نخبگان برتر ورزشی ایران اول آذرماه در بیرحند نواخته می‌شود و بیش از ۴۳۰ بانوی بلندقامت ۳۱ استان کشور هماورد یکدیگر می‌شوند.

ملکی با بیان اینکه ادارات، سازمان‌ها و دانشگاه‌های خراسان‌جنوبی در برگزاری بزرگترین رویداد ورزشی مشارکت خوبی دارند، ادامه داد: در اسکان ورزشکاران، سرپرستان، مربیان از خوابگاه‌های دانشگاه آزاد اسلامی و مجتمع ایثار بنیاد شهید بیرجند استفاده خواهد شد.

وی در انتها از بخش خصوصی و سایر دلسوزان به امر توسعه و ترویج ورزش خراسان‌جنوبی استدعای نگاه ویژه و حمایت‌های همه‌جانبه‌ در راستای اقبال مردم نسبت به فعالیت‌های ورزشی نمود.

نظرات کاربران