14. آبان 1397 - 21:22
مس قلعه زری
بیرجندرسا-مجتمع معدن مس قلعه زری بزرگ‌ترین مجتمع تولیدی با بیش از 360 کارگر و یک هزار و 500 نفرجمعیت در 140کیلومتری مرکز شهرستان خوسف و180 کیلومتری مرکز استان قرار دارد که این روزها از فقدان پزشک رنج می برد.

محمد خاکره رئیس شورای اسلامی روستای معدن قلعه‌زری درگفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، اظهار کرد: از 29 مهرماه جاری این روستا فاقد پزشک است و در این خصوص مکاتبات متعددی با فرمانداری، شبکه بهداشت و درمان خوسف و همچنین سازمان تامین اجتماعی استان صورت گرفته است که تاکنون قدم مثبتی در این خصوص برداشته نشده است .

وی افزود: با توجه به این‌که تا مرکز بخش بیش از 100کیلومتر مسافت را باید طی کنیم تا به مرکز درمانی اورژانس برسیم و از طرفی دیگر با توجه به این‌که کارگران این معدن در عمق 360 متری در زیر زمین مشغول به کار و فعالیت هستند و هر لحظه امکان وقوع حادثه برای آنان وجود دارد، اسقرار دائم پزشک در این روستا ضرورت فراوانی دارد .

 رئیس شورای اسلامی روستای معدن قلعه‌زری ادامه داد: روزانه بیش از 10 نفر بیمار به درمانگاه روستا مراجعه می کنند ولی متاسفانه دست خالی بر می گردند و قبلا نیز پزشکانی که در این روستا مشغول به خدمت بودند پس از اتمام طرح‌شان تا زمان استقرار پزشک بعدی، پزشک کشیک جهت ویزیت به روستا می‌آمد که متاسفانه در طول این 15روز هیچ پزشکی به روستا مراجعه نکرده است .

خاکره با بیان این‌که 360 نفرکارگر بیمه شده تامین اجتماعی در این روستا وجود دارد، عنوان کرد : سازمان تامین اجتماعی هیچگونه خدمات درمانی به کارگران این روستا ارائه نمی دهد که انتظار می رود سازمان تامین اجتماعی در این خصوص گامی بردارد .

صالحی یکی دیگراز کارگران معدن‌ قلعه‌زری نیز در این خصوص، یادآور شد : هرگاه به در مانگاه مراجعه کردیم با این جواب روبه رو شدیم که پزشک در مرخصی به سرمی‌برد و این سوال پیش می‌آید چطور می‌شود که یک پزشک همیشه در مرخصی به سر ببرد؟

رمضانی کارگر دیگر این روستا نیز بیان کرد: کودک 5 ساله ام‌ مریض بود که مجبور شدم به دلیل فقدان پزشک ماشین کرایه کرده و فرزندم را به شهرستان نهبندان جهت درمان ببرم.

وی ادامه داد: گناه کارگران معدن مس قلعه‌زری به عنوان سربازان عرصه تولید چیست که بایستی علاوه بر شرایط سخت کار در تونل، بیرون از تونل نیز با مشکلات دیگری درگیر باشند؟

محمدی خانم 65 ساله‌ای که دوان دوان خودش را به ما رساند نیز پس از سرفه‌های پیاپی، مطرح کرد: بیش از یک هفته است که سرفه و سرماخوردگی امان بنده را بریده و چندین مرتبه به درمانگاه روستا مراجعه کرده‌ام ولی متاسفانه از پزشک روستا خبری نیست و از طرفی دیگر برای بنده، رفتن به شهرستان بیرجند و پیگیری درمان به دلیل نداشتن وسیله نقلیه، کهولت سن و سایر مشکلات مقدور نیست و از مسئولین می‌خواهم که به مشکلات این روستای محروم توجه داشته باشند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران