11. آبان 1397 - 18:52
بیرجندرسا-امام جمعه بیرجند با اشاره به پیاده‌روی اربعین حسینی گفت: این حرکت ۲۰ میلیونی همان آماده‌سازی جهان برای ظهور امام عصر(عج) است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید علیرضا عبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر بیرجند اظهار داشت: حضور میلیونی زائران اربعین هم زیارت و هم جهادی بر اساس عدالت‌خواهی است.

عبادی ادامه داد: این حرکت 20 میلیونی همان آماده‌سازی جهان برای ظهور امام عصر(عج) است.

وی با بیان اینکه انسان در طبقات مختلف موجودات هستی قرار می‌گیرد، گفت: سری که در همه موجودات تعبیه شده رعایت فرمول قانون بوده که موجودات با رعایت این قانون به شکل خارق‌العاده مسیرشان را صحیح طی می‌کنند و انسان نیز از این قانون مستثنی نبوده و سیر و سفرش تکاملی است.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه آنچه در روایات و ادعیه تأکید بر استغفار شده تمام امور زندگی را فرا می‌گیرد، تصریح کرد: معنای واقعی این استغفار برقراری عدل و ایستادن به مقابل ظلم است.

عبادی با بیان اینکه سلسله مراتبی که از ریل الهی خارج شود، طاغوت است، اضافه کرد: اگر کسی گوش به سخن طاغوت بدهد فرد طاغوت را در مقابل عبادت خداوند، عبادت می‌نماید و این افراد حقیر و بی‌هویت گناهشان بدتر از گناه طاغوتیان بوده چون به طور مسلم وقتی ظالم را عبادت نماید نتیجه کارهای ظالم ظلم است.

وی افزود: اگر کسی کمترین کاری را برای ظالم انجام و یا همراه او باشد در ظلمش شریک است.

امام جمعه بیرجند به اقدامات ظالمان در جهان اشاره کرد و گفت: ظالمان در هیچ کجای دنیا نمی‌گذارند انسان‌ها آرامش داشته باشند و برای اینکه منافع سوء خود را از پایمالی حقوق مردم به دست آوردند از هیچ جنایتی دریغ نکرده‌اند.

عبادی با بیان اینکه ظالمان به کارشان ادامه می‌دهند اما سکوت دنیا بسیار اسفناک است، گفت: بدون شک اگر دنیا سکوت نکرده و در مقابل ظلم بایستد ظالمان زمین‌گیر می‌شوند.

وی با اشاره به قتل خاشقچی توسط رژیم سعودی و اقدامات به جای رسانه‌ها در پرداختن به این ماجرا عنوان داشت: اقدام رسانه‌ها در رابطه با موضوع کشتن خاشقچی بسیار خوب بوده اما جای این سؤال وجود دارد چرا رسانه‌ها برای ظلمی که به میلیون‌ها انسان انجام می‌شود حرفی نمی‌زنند.

 امام جمعه بیرجند یادآور شد: خداوند در احکام الهی مواردی از جمله مبارزه با ستمگر و امر به معروف و نهی از منکر را قرار داده که اگر اجرا نشود و ظالمان غلبه پیدا کنند مقصر هستیم.

عبادی خاطرنشان کرد: ظالمان باید این را بدانند، آنچه امروز تحقق یافته و نظام جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان اسلام ناب پایه‌هایش مستحکم شده و این همان چیزی بوده که باقی می‌ماند و ظلم رفتی بوده همچنان که شکست ظلم مشخص شده است.

نظرات کاربران