9. آبان 1397 - 12:34
بیرجندرسا-دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری بیرجند گفت: با وجود ۳۰۰ هکتار بافت فرسوده در شهر بیرجند به همت کارگروه‌های ذیل ستاد مدیریت بحران شهرداری طرح تخلیه اضطراری بافت فرسوده تهیه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، موسی میرزایی صبح امروز در جلسه کارگروه‌های مدیریت بحران شهرداری بیرجند اظهار داشت: هدف از برگزاری این جلسات ایجاد ساختار سازمانی برای اجرای وظایف شهرداری‌ها و همکاری و تعامل درون سازمانی و برون سازمانی با سایر دستگاه‌های مرتبط برای شرایط بحران است تا به گونه‌ای شرایط ایمن و مناسب برای زندگی شهروندان تامین و منافع شهر در برابر انواع حوادث و خطرات حفظ شود.

وی افزود: از برنامه‌های پیش روی این ستاد، شناسایی دسترسی‌ها و نیازهای بافت فرسوده در زمان بحران است که امیدواریم با همکاری کارگروه‌های مدیریت بحران در کمترین زمان ممکن به نتیجه برسد.

دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری بیرجند بیان کرد: کارگروه‌های این ستاد شامل کارگروه ایمنی، آتش‌نشانی و امداد و نجات، کارگروه سیلاب‌های شهری، کارگروه تدفین و کارگروه اطلاع رسانی و هشدار است.

میرزایی تصریح کرد: لیست تمام قنات‌های دایر و بایر از طریق مکاتبه با آب منطقه‌ای اخذ شده و بررسی قنوات سطح شهر با ایمن سازی قنات‌های عباس آباد و اکبریه در دستور کار ستاد مدیریت بحران شهرداری قرار دارد.

وی گفت: تشکیل ستاد و کارگروه‌های مدیریت بحران در شهرداری‌ها می‌تواند از میزان خسارات احتمالی در برابر حوادث غیر مترقبه بکاهد.

دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری بیرجند یاداور شد: تلاش داریم تا مجموعه اقداماتی که توانایی شهروندان و مدیریت شهری را در انجام مراحل مختلف مدیریت بحران افزایش می‌دهد پیش‌بینی و اجرا کنیم.

در این جلسه مقرر شد فعالیت کارگروه‌ها به طور مستمر و منظم ادامه داشته و تا 15 روز آینده جلسات کارگروه‌ها برگزار و به ستاد اعلام شود.

نظرات کاربران