9. آبان 1397 - 12:18
بیرجندرسا-مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی از ادامه روند کاهشی دما و بارش ها در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، علیرضا خندان رواظهار داشت: طبق پیش بینی های هواشناسی بارندگی ها در استان به خصوص در شهرستان های قاین، فردوس، سرایان، سربیشه، درمیان و حاجی آباد تا اواخر وقت امشب ادامه دارد.

وی بیان کرد: همچنین در این مدت بارش تگرگ و تشکیل مه در ارتفاعات دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی از ادامه روند کاهشی دما در استان خبر داد و گفت: ادامه این روند در روزهای پایانی هفته و اوای هفته آینده سبب بروز سرما و یخبندان در اکثر نقاط استان خواهد شد.

ثبت ۳۳ میلی متر بارندگی

خندان رو با بیان اینکه یخبندان در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده در استان تشدید می شود از کشاورزان، دامداران و گلخانه داران خواست تا تمهیدات لازم را در این زمینه بیاندیشند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان بارندگی در استان از ایستگاه خنگ شهرستان بیرجند به میزان ۳۳ میلی متر گزارش شده است، عنوان داشت: این رقم در مرکز استان بالغ بر ۱۶ میلی متر بوده است.

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین در این مدت ۲۱ میلی متر بارندگی در حاجی آباد، ۱۵ میلی متر شهر اسدیه، قاین و سربیشه ۱۴ میلی متر، خوسف و سرایان ۹ میلی متر، فردوس ۱۲ میلی متر، بشرویه پنج میلی متر و نهبندان یک میلی متر گزارش شده است.

نظرات کاربران