9. آبان 1397 - 12:12
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی،
بصیرت و تعهد رموز موفقیت در مقابله با تهاجم دشمن است
بیرجندرسا- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: آگاهی نسبت به وقایع پیرامون، بصیرت و تعهد رموز موفقیت در مقابله با تهاجم دشمن است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی در دیدار با اعضای شورای پدافند غیر عامل خراسان جنوبی اظهار کرد: در دنیای فعلی اگر بخواهیم برای بقاء خود تضمینی داشته باشیم باید آمادگی دفاعی خود را حفظ کنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: پدافند از آن جهت حائز اهمیت هست که تهاجم صورت گرفته را دفن می کند.

عبادی ادامه داد: تهاجم و جنگ نظامی تنها یک نوع از تجاوز است اما اقسام مختلفی از تهاجم وجود دارد که بی صدا و بی آزیر خطر  داشته های یک ملت را از او گرفته و جامعه ای را با یک شکست رو به رو می کنند.

وی افزود: برای موفقیت در مقابله با دشمن باید مؤلفه آگاهی، بصیرت و انگیره کافی برای انجام تعهد را داشته باشیم چرا که اگر ملتی از شرایط پیرامونی خود اطلاع و آگاهی کافی نداشته باشد محکوم به شکست خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: از جنبه دیگر اگر ملتی آگاهی و اطلاع نسبت به اتفاقات پیرامونی داشته ولی بصیرت نسبت به تحلیل آن حوادث را نداشته باشد باز هم به موفقیت نرسیده و با شکست مواجه خواهد شد.

عبادی اظهار کرد: حتی اگر ملتی آگاهی و بصیرت داشته باشد ولی انگیزه کافی برای انجام تعهدات خود در قبال اعتقادات خویش نداشته باشد نیز در مقابله با دشمن موفق نخواهد شد و به ناچار شکست می خورد.

وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی جنگ روانی در بستر تهدید اقتصادی رخ نمایی می کند، بیان کرد: وقتی سخن از فتنه می زنیم ذهن ها به یاد فتنه ۷۸، فتنه ۸۸ و جنگ نرم می رود در حالی که باید بدانیم هر روز و لحظه امکان وقوع و رخ دادن فتنه وجود دارد و از این منظر باید آمادگی های لازم را داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در جنگ ها و فتنه های دنیای امروز محاصره غذایی و دارویی، کشتن نفوس و هتک ناموس و بسیاری از جنایت ها و خیانت های دیگر رخ می دهد و در این راستا باید خدا را شاکر باشین که نخسه دین برای پیاده کردن عدل را در اختیار ما قرار داده است.

عبادی یادآور شد: از ابتدای انقلاب اسلامی دشمن سخن از سقط سه ماهه و شش ماهه انقلاب اسلامی می گفته در حالی که امروز چهل سال از پیروزی انقلاب می گذرد و معاندان نتوانسته اند به هدف خود در قبال ملت ایران برسند.

نظرات کاربران