9. آبان 1397 - 11:02
بیرجندرسا-محمدجواد ظریف در خصوص آخرین روند پیگیری آزادی مرزبانان ربوده‌شده ایرانی در میرجاوه گفت: مقام‌های پاکستانی وعده و تعهد داده‌اند که دولت این کشور همه تلاش خود را در این خصوص انجام می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران بامداد چهارشنبه در بدو ورود به اسلام‌آباد پاکستان در جمع خبرنگاران با تشریح هدف سفر خود به پاکستان گفت: ایران و پاکستان دو همسایه بسیار خوب هستند و تهران روابط خوبی با این کشور دارد و در همه موارد نیز با این کشور مشورت می‌کنیم.

وی ادامه داد: متأسفانه اخیراً شاهد گروگانگیری تعدادی از مرزبانان شریف ایرانی از سوی گروه‌های تروریستی بودیم و در این زمینه ضرورت دارد که با مقامات پاکستانی گفت‌وگوهای مستمر صورت گیرد تا بازگشت این عزیزان به وطن را شاهد باشیم.

ظریف ادامه داد: به همین دلیل پیش از این نیز در تماس‌های تلفنی و همین‌طور سفرها، این موضوع پیگیری شد و امروز نیز اینجانب به پاکستان آمدم تا برای این موضوع با مقامات پاکستان گفت‌وگو کنم.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص آخرین پیشرفت‌ها و پیگیری‌های انجام‌شده برای آزادی مرزبانان ربوده شده، گفت: مقام‌های پاکستانی در سفرهای پیشین هیئت ایرانی و در تماس‌های تلفنی با اینجانب وعده و تعهد دادند که دولت این کشور همه تلاش‌ها و اقدامات خود را برای آزادی مرزبانان کشورمان انجام می‌دهد.

وی تأکید کرد: امروز به پاکستان آمده‌ام تا با دوستان خودمان در این کشور، این موضوع را پیگیری کنیم.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بامداد چهارشنبه در صدر هیئتی سیاسی و نظامی وارد اسلام‌آباد پایتخت پاکستان شد.

ظریف در بدو ورود به پایگاه هوایی «نورخان» اسلام‌آباد، مورد استقبال «مهدی هنردوست» سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان، جمعی از مسئولان سفارت و یکی از مسئولان وزارت امور خارجه پاکستان قرار گرفت.

نظرات کاربران