7. آبان 1397 - 13:06
بیرجندرسا-مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی از گرانی نهاده‌های طیور به عنوان یکی از مهم‌ترین علل کاهش جوجه ریزی در واحدهای پرورش طیور استان برشمرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا، محمد اصغرزاده، امروز 7 آبان، در جمع خبرنگاران گفت: از ابتدای امسال 15 میلیون و 187 هزار قطعه در مرغداری‌های استان جوجه‌ریزی شده که این رقم در مدت مشابه در سال 96 بیش از 19 میلیون قطعه بوده است.

وی با بیان اینکه طی امسال آمار جوجه ریزی در مرغداری‌های استان، نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است، افزود:  گرانی نهاده‌های طیور، مشکلات در حوزه حمل و نقل و کمبود خوراک برای طیور از مهم‌ترین علل کاهش جوجه ریزی در واحدهای پرورش طیور استان است.

اصغرزاده بیان کرد: بیش از 700 واحد مرغداری در خراسان جنوبی فعالیت دارند که تمام مراحل جوجه‌ریزی از زمان حمل آن از استان مبدأ تا ورود به مرغداری و مدت دوره پرورش و زمان کشتار در کشتارگاه صنعتی طیور تا رسیدن به دست مصرف کننده تحت نظارت و کنترل‌های بهداشتی دامپزشکی قرار دارد.

وی یادآور شد: طی هفت ماهه امسال بیش از 3120 مورد بازدید توسط کارشناسان دامپزشکی از واحدهای پرورش طیور گوشتی، طیور تخمگذار و زیستگاه‌های حیات وحش انجام شده است.

 

نظرات کاربران