7. آبان 1397 - 12:43
بیرجندرسا-امام جمعه مود بر لزوم توجه به آرمان‌های شهدا تأکید کرد و گفت: مهمتر از یاد شهدا توجه به آرمان‌های آن‌ها است و باید به آرمان‌های شهدا توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین فلسفی صبح امروز در مراسم اولین سالگرد شهادت شهید مدافع محمد کلاته‌نایبی، امنیت موجود در کشور را به برکت خون شهدا دانست و اظهار داشت: شهدا علاوه بر اینکه دنیای خود را به خوبی مدیریت کردند بلکه مرگ خودشان را هم مدیریت کردند.

وی با بیان اینکه انسان‌ها در برابر نعمت‌های الهی به سه گونه معامله، مقابله و معاشقه برخورد می‌کنند به نقش شهدا در این معامله پرداخت و بیان داشت:  شهدا از آن دسته افرادی هستند که در برابر نعمات الهی معاشقه را برگزیدند.

امام جمعه مود با اشاره به اینکه زحمات نیروی انتظامی برای ایجاد امنیت هرگز از دید ملت مغفول نمانده است، تبیین کرد: شهدا چهار هدف معرفت و آگاهی نسبت به مبانی دینی و اسلامی، تبعیت از ولایت فقیه، دشمن‌شناسی و جلوگیری از نفوذ و تکلیف محوری را داشتند.

فلسفی بر لزوم توجه به آرمان‌های شهدا تأکید کرد و افزود: مهم‌تر از یاد شهدا توجه به آرمان‌های آن‌ها است لذا باید به آرمان‌های شهدا توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی با بیان اینکه هر جایی که  بدون چون و چرا از فرمایشات رهبری تبعیت کردیم به موفقیت رسیدیم، بیان داشت: رهبر معظم انقلاب انتظار دارند که روحانی انقلابی، کارگر انقلابی و مدیر انقلابی در جامعه وجود داشته باشد.

امام جمعه مود به نقش اربعین حسینی در دنیای امروز اشاره کرد و با بیان اینکه مسلمان و غیر مسلمان در این جاده عشق طی طریق می‌کنند، افزود: اربعین موجب شگفتی مردم دنیا شده است.

فلسفی با اعلام اینکه امروز دشمن تلاش می‌کند شور حسینی را به ما بدهد و شعور حسینی را از ما بگیرد، اضافه کرد: دشمن در تلاش است مسأله انقلابی بودن را در جامعه کمرنگ کند لذا باید یزید و امام حسین(ع) زمان را بشناسیم و بر بصیرت خود بیافزاییم.

وی با تأکید بر اینکه شهدا نیازی به تجلیل ما ندارد و اگر امام حسین(ع) را تجلیل می‌کنیم به دلیل این است که به تحلیل برسیم، مطرح کرد: امام حسین(ع) شهید شدند که مقام بر باد رفته انسانیت را به انسان برگرداند.

نظرات کاربران