7. آبان 1397 - 12:37
بیرجندرسا-رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: دولت پیش‌بینی لازم برای ذخیره‌سازی کالاها و نهاده‌های مورد نیاز مردم را انجام داده و متناسب با نیاز جامعه به بازار تزریق خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، غلامرضا قوسی با اشاره به جمع کل نهاده‌های دامی توزیع‌شده بین دامداران خراسان‌جنوبی اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون ۵ هزار و ۶۳۳ تن جو، یک هزار و ۱۲۶ تن ذرت و ۱۰۰ تن سویا توسط شرکت پشتیبانی امور دام استان با نرخ‌های مصوب بین دامداران استان توزیع‌شده است.

پیش‌بینی دولت برای ذخیره‌سازی کالاهای مورد نیاز

وی افزود: دولت پیش‌بینی لازم برای ذخیره‌سازی کالاها و نهاده‌های مورد نیاز مردم را انجام داده و متناسب با نیاز جامعه به بازار تزریق خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی عنوان کرد: با عنایت به ضرورت تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های کشاورزی، ضمن ذخیره‌سازی مناسب کالاها و نهاده‌ها نسبت به تزریق اقلام به بازار جهت کمک به کنترل بازار اقدام شده است.

قوسی بیان کرد: در این راستا ضمن برنامه‌ریزی و پیگیری‌های لازم، اقلام و کالاهای اساسی و ضروری زیادی از ابتدای سال جاری تاکنون بین مردم استان توزیع‌شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال در مجموع یک هزار و ۲۸۶ تن برنج، ۷۹۰ تن شکر و ۲۰۳ تن گوشت قرمز منجمد در بین مردم خراسان‌جنوبی توزیع‌شده است بیان کرد: همچنین در این مدت یک هزار و ۲۲۲ تن مرغ منجمد، ۲۳۱ تن سیب درختی و ۴۱۰ تن پرتقال نیز در بین مردم استان توزیع‌شده است.

توزیع بیش از ۵ هزار تن جو در بین دامداران خراسان‌جنوبی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: همچنین با برنامه‌ریزی‌های صورت پذیرفته و با همکاری تشکل‌های بخش خصوصی نسبت به تأمین نهاده‌های دامی از محل واردات با ارز دولتی ۴ هزار و ۲۰۰ تومان اقدام شد.

قوسی با اشاره به مجموع نهاده‌های ورودی به استان از ابتدای شهریورماه تاکنون یادآور شد: در این مدت ۳۲۶ هزار و ۱۵۹ کیلوگرم جو، ۲ میلیون و ۳۶ هزار و ۱۵ کیلوگرم ذرت و ۳۴۱ هزار و ۳۳۳ کیلوگرم سویا وارد استان شدند.

وی عنوان داشت: علاوه بر این از ابتدای سال جاری تاکنون نهاده‌های دامی توسط شرکت پشتیبانی امور دام استان با نرخ‌های مصوب بین دامداران استان توزیع‌شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با اشاره به جمع کل نهاده‌های دامی توزیع‌شده بین دامداران استان افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۵ هزار و ۶۳۳ تن جو، یک هزار و ۱۲۶ تن ذرت و ۱۰۰ تن سویا توسط شرکت پشتیبانی امور دام استان با نرخ‌های مصوب بین دامداران استان توزیع‌شده است.

قوسی بیان داشت: همچنین از ابتدای امسال تاکنون نهاده‌های زراعی و باغی نیز توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان بین کشاورزان توزیع‌شده است.

وی با اشاره به جمع کل نهاده‌های زراعی و باغی توزیع‌شده در استان بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۴ هزار و ۲۱۸ تن اوره، یک هزار و ۵۷۶ تن فسفاته و ۶۷۵ تن پتاسه توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان بین کشاورزان توزیع‌شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: دولت پیش‌بینی لازم برای ذخیره‌سازی کالاها و نهاده‌های مورد نیاز مردم را انجام داده و متناسب با نیاز جامعه به بازار تزریق خواهد شد همچنین از طرفی مقادیر کالای تزریقی به بازار نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

قوسی یادآور شد: بنابراین از مردم متدین و فرهنگی استان درخواست می‌شود که تحت تأثیر شایعات دشمنان قرار نگرفته و صرفاً متناسب با نیاز خود نسبت به خرید کالاها و مایحتاج مورد استفاده اقدام نمایند.

نظرات کاربران