6. آبان 1397 - 15:14
بیرجندرسا-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از برگزاری دوازدهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی ۲۶ آبانماه در قاین خبر داد و گفت: از بین ۳۱ اثر رسیده به جشنواره ۸ اثر برای رقابت در مرحله نهایی جشنواره انتخاب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، ناصر نبی‌زاده در جلسه ستاد برگزاری دوازدهمین جشنواره تئاتر استان خراسان جنوبی اظهار داشت: این جلسه به منظور برنامه‌ریزی و هماهنگی بهتر و در زمینه زمان بازبینی آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره برگزار شده است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: با توجه به در خواست هنرمندان و تصمیم اعضای ستاد، بازبینی آثار رسیده از 11 آبان ماه سال جاری از مرکز استان آغاز و 12 و 13 آبان در شهرستان‌ها به پایان می‌رسد.

وی با بیان اینکه دوازدهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی از 26 لغایت 28 آبانماه در شهرستان قاینات برگزار می‌شود افزود: از بین 31 اثر رسیده به جشنواره 8 اثر برای رقابت در مرحله نهایی جشنواره انتخاب می‌شود.

نبی‌زاده همچنین با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی در استان تصریح کرد: تاکنون 230 اثر از شاعران 22 استان مختلف کشور به دبیرخانه جشنواره در بیرجند ارسال شده است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: این جشنواره به منظور اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی و گسترش فعالیت‌های فرهنگی و ادبی مرتبط با سیره اهل بیت (ع) همزمان با آذرماه در بیرجند برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: اثرهای رسیده به جشنواره از شاعران استان‌های قم،‌ خراسان جنوبی، رضوی،‌ شمالی، زنجان،‌ لرستان، اردبیل، گلستان، مازندران، آذربایجان شرقی، خوزستان، کردستان، کرمانشاه، اصفهان،‌ مرکزی، فارس، هرمزگان، بوشهر، سمنان، همدان، کرمان و قزوین است.

نبی‌زاده با اشاره به اینکه سبک زندگی رضوی و ابعاد شخصیتی امام رضا (ع) از جمله موضوعات این جشنواره است افزود: قالب‌های شعری این جشنواره  شعر سپید و ترانه اعلام شده است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی اظهار داشت: شرکت کنندگان می‌توانند در بخش ویژه این جشنواره با موضوع مدح و منقبت امام موسی ابن جعفر (ع) نیز شرکت کنند.

وی بیان کرد: شرکت در تمامی بخش‌های جشنواره برای یک شاعر بلامانع است و شرکت کنندگان در ارسال تعداد آثار براساس قالب‌های انتخابی، حداکثر تا پنج اثر تا 10 آبان به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

نظرات کاربران