5. آبان 1397 - 15:48
معاون امور هنری ارشاد خراسان‌جنوبی خبر داد:
۲۶ آبان ماه اختتامیه جشنواره تئاتر خراسان جنوبی/شرکت۱۹گروه تئاتر
بیرجندرسا-معاون فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از برگزاری اختتامیه جشنواره تئاتر استان همزمان با ۲۶ آبان ماه خبر داد و گفت: ۱۹ گروه تئاتر تا کنون برای حضور اعلام آمادگی کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، سید علی زمزم اظهار کرد: اختتامیه جشنواره تئاتر خراسان جنوبی ۲۶ تا ۲۸ آبان ماه در شهرستان قائن برگزار می شود.

معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد:   در حال حاضر ۱۹ گروه تئاتر خراسان جنوبی برای شرکت در این جشنواره اعلام آمادگی کرده اند که آثار آنان برای شرکت در جشنواره  باید مورد بازبینی قرار گیرد.

زمزم با اشاره به اینکه سه نفر در هیأت انتخاب کار بازبینی آثار را بر عهده دارند، ادامه داد: کیفیت کار نمایش و استفاده از مضامین بومی و محلی از مهمترین مؤلفه های انتخاب نمایش ها برای شرکت در جشنواره است.

وی گفت: بعد از این آثار در مدت سه روز به نمایش گذاشته شده، سه داور نهایی آثار برگزیده را انتخاب می کنیم که در صورت انتخاب حدأقل هشت  اثر، دو اثر به جشنواره تئاتر فجر راه می یابند.

معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی اظهار کرد: در صورتی که کمتر از هشت اثر انتخاب شوند تنها یک اثر از خراسان جنوبی به جشنواره بین المللی تئاتر فجر راه پیدا خواهد کرد.

زمزم یادآور شد: در حال حاضر در خراسان جنوبی ۱۴ گروه ثبت شده تئاتر داریم و پنج گروه دیگر نیز کارهای ثبت خود را پیگیری می کنند.

نظرات کاربران