5. آبان 1397 - 14:54
بیرجندرسا-این روزها بعد از ابلاغ قانون منع به‌کار‌گیری بازنشستگان، انتصاب استاندار از مهمترین بحث‌ها در استان خراسان‌ جنوبی است تا مشخص شود بین گزینه‌های مطرح‌شده برای تصدی این پست کدام‌ یک انتخاب می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، محمدمهدی مروج‌الشریعه، استاندار فعلی خراسان‌ جنوبی براساس قانون منع به‌کار‌گیری بازنشستگان ‌حداکثر تا سقف زمانی تعیین‌شده مسئولیت استانداری خراسان جنوبی را باید واگذار کند. در پی این خبر، بازار گمانه‌زنی‌ها برای انتخاب استاندار جدید خراسان جنوبی داغ شده است.

با معرفی برخی چهره‌های مطرح برای تصدی پست استانداری خراسان‌ جنوبی به بررسی سوابق فعالیتی این ‏گزینه‌ها می‌پردازد که مشروح آن در ادامه می‌آید.

سیدمجتبی علوی‌مقدم

در کارنامه علوی‌مقدم، مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی، شهردار بجنورد، مدیرکل دفتر مناطق محروم استان خراسان بزرگ، مدیرکل دفتر فنی استانداری خراسان شمالی، مدیرکل دفتر پیگیری‌های ویژه استاندار خراسان و مدیرعاملی شهر جدید گلبهار، عضویت در کمیسیون ماده 100 و دبیر کارگروه سفرهای خارجی اعضای شوراهای استان خراسان رضوی و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی دیده می‌شود.

 محمد حسینی

معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استانداری خراسان جنوبی از جمله سوابق اجرایی محمد حسینی است.

همچنین مدتی سرپرستی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی را در کارنامه دارد.

محمد حسینی فرمانداری بیرجند و طبس و مدیرعاملی سازمان همیاری شهرداری‌های استان خراسان جنوبی را نیز در کارنامه اجرایی خود دارد.

نظرات کاربران