3. آبان 1397 - 12:36
بیرجندرسا-رئیس سازمان هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی از برگزاری راهپیمایی ۱۳ آبان در ۳۰ نقطه از استان خبر داد و گفت: سخنران محوری این مراسم در بیرجند حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی خواهند بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، صبح امروز چهارمین جلسه ستاد هماهنگی و اجرایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با موضوع برنامه‌ریزی راهپیمایی یوم‌الله ١٣ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی خراسان‌جنوبی در محل فرمانداری بیرجند برگزار شد.

دشمن قصد  بر هم زدن آرامش روانی مردم را دارد

رئیس سازمان هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی در این جلسه اظهار داشت: اهمیت 13 آبان‌ماه با توجه به روز مبارزه با استکبارستیزی بر هیچ کس پوشیده نبوده و در مقاطع مختلف آمریکا شیطنت‌هایی کرده‌ که در همه آن‌ها شکست خورده است.

حجت‌الاسلام احمد ملایی با اشاره به اینکه روز ١٣ آبان نمادی از شکست آمریکا است، تصریح کرد: در شرایط فعلی شاهد جنگ تمام‌عیار اقتصادی، رسانه‌ای و روانی همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران هستیم و آمریکا قصد دارد در این روز با تشدید تحریم‌ها آرامش روانی مردم را به هم بزند ولی مردم ولایی ایران از تهدید هیچ دشمنی هراس ندارند.

وی با بیان اینکه مردم ایران نشان دادند علی‌رغم وجود مشکلات فراوان هیچ کس نمی‌تواند وحدت آن‌ها را از بین ببرد، افزود: امسال با شرایط ویژه‌ای که حاکم بوده برنامه ١٣ آبان ماه به صورت حساس برگزار می‌شود.

تشکیل 26 کارگروه در ذیل ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب خراسان‌جنوبی

رئیس سازمان هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی یادآور شد: ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان دارای ٢۶ کارگروه بوده که از این تعداد ١٣ کارگروه تخصصی و ١٣ کارگروه اجرایی است.

ملائی گفت: ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب درخواست دارد کارگروه‌های ذیل ستاد با توجه به حساسیت روز ١٣ آبان‌ماه جلساتی گذاشته و جامعه هدف خود را برای شرکت در راهیپمایی دعوت نمایند.

وی ادامه داد: امسال راهپیمایی ١٣ آبان با حضور تمام اقشار جامعه در ٣٠ نقطه از خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود.

رئیس سازمان هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی اضافه کرد: همچنین درخواست دیگر ستاد از کارگروه‌ها این بوده که استانی عمل کرده و دعوت نامه‌های خود را به شکل استانی تنظیم و ارسال نمایند.

ملائی به سخنران مراسم راهپیمایی ١٣ آبان ماه در بیرجند اشاره کرد و گفت: سخنران این مراسم در مرکز استان حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ستاد سه مسیر را برای مراسم راهپیمایی در بیرجند پیشنهاد داشته که شامل میدان شهدا به سمت چهارراه صیاد، میدان شهدا به سمت ابوذر و میدان شهدا تا میدان قدس می‌شود، خاطرنشان کرد: زمان برگزاری این مراسم ساعت 9 صبح پیش‌بینی شده است.

هدف دشمن ضربه زدن به نظام و مردم است

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری خراسان‌جنوبی نیز در ادامه این جلسه اظهار داشت: امسال استکبار عزم خود را جزم کرده که با توجه به شرایط کشور به هر شکل ممکن ما را تحت تأثیر قرار دهد.

حمید حلاج‌مقدم تصریح کرد: آمریکا خاطره بدی از 13 آبان‌ماه دارد و شکست سختی در این روز خورده به همین سبب تلاش دارد در این روز آرامش روانی ملت ایران را از بین ببرد.

وی با اشاره به اینکه امسال به شکل ویژه‌ای مردم ایران در راهپیمایی 13 آبان‌ماه شرکت می‌کنند، گفت: هدف دشمن نظام و مردم بوده چون می‌داند مردم از نظام حمایت می‌کنند.

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری خراسان‌جنوبی اضافه کرد: با توجه به اینکه روز 13 آبان‌ماه به نام دانش‌آموزان رقم خورده باید آموزش و پرورش همه این مجموعه را بسیج کند تا هر چه باشکوه‌تر مراسم راهپیمایی برگزار می‌شود.

معاون آموزش و پرورش بیرجند نیز در ادامه اظهار داشت: روز 13 آبان‌ماه امسال مقارن با ایام اربعین و رحلت پیامبر(ص) بوده که حالت روحانی به خود خواهد گرفت.

شرکت 10 هزار دانش‌آموز بیرجندی در راهپیمایی 13 آبان‌ماه

مهدی بستانی تصریح کرد: با توجه به تحرکات دشمن این امر سبب استقبال بیشتر مردم در مراسم راهپیمایی 13 آبان‌ماه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در مقطع متوسطه اول و دوم بالغ‌بر 22 هزار دانش‌آموز در بیرجند وجود دارد که امسال برنامه‌ریزی شده از این تعداد 20 درصد معادل  هزار دانش‌آموز در مراسم راهپیمایی 13 آبان‌ماه شرکت نمایند، اضافه کرد: همچنین برنامه‌ریزی شده در این مراسم 6 هزار دانش‌آموز مقطع پنجم و ششم ابتدای شرکت کنند.

معاون آموزش و پرورش بیرجند از نواخته شدن زنگ استکبارستیزی در مدرسه رسالت بیرجند به صورت نمادین خبر داد و گفت: این مراسم با حضور مسؤولین استانی انجام می‌گیرد.

بستانی با اشاره به مشکل ایاب و ذهاب برای شرکت دانش‌آموزان در راهپیمایی 13 آبان‌ماه یادآور شد: پیش‌بینی شده در مسیر راهپیمایی بیرجند ایستگاه‌های صلواتی و نمایشگاه توسط دانش‌آموزان ایجاد شود.

گفتنی است در پایان این جلسه اکثریت شرکت‌کنندگان به مسیر راهپیمایی از میدان ابوذر به سمت میدان قدس رأی دادند.

نظرات کاربران