2. آبان 1397 - 12:26
بیرجندرسا-معاون امور هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: چهارمین جشنواره استانی مد و لباس اسفندماه در خراسان جنوبی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، سید علی زمزم اظهار کرد:  چهارمین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس ایرانی - اسلامی اسفندماه در خراسان جنوبی برگزار می شود.

معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: این جشنواره در سه بخش طراحی مانتوی فرم اجتماع و مانتوی مجلسی، دوخت مانتوی فرم اجتماع و مانتوی مجلسی و بخش پژوهشی برگزار می شود.

زمزم ادامه داد: در این نمایشگاه و جشنواره همه طراحان، تولیدکنندگان و فعالان حوزه مد و لباس خراسان جنوبی می توانند شرکت کنند

وی با اشاره به اینکه آثار برگزیده دوره های قبل نمی توانند در این دوره از جشنواره شرکت کنند، افزود:  طرح ها و مدهای ارائه شده برای شرکت در این حشنواره باید ابداعی بوده و قابلیت تولید انبوه را داشته باشد.

معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: هر طراح می تواند با هفت اثر  به صورت انقرادی یا مجموعه اثر در این جشنواره کنند.

زمزم اظهار کرد: طرح های برگزیده جشنواره نیز بر اساس قانون ساماندهی مد و لباس مورد حمایت قانون حقوق مؤلفان  و مصنفان قرار می گیرند

وی با بیان اینکه در این جشنواره زمینه سازی برای معرفی طرح ها به تولیدکنندگان را فراهم می کنیم، یادآور شد: آثاری که در این جشنواره پذیرفته می شود نشان شیما می گیرد و با این نشان می توانند با تولید کنندگان لباس قرارداد منعقد کنند.

نظرات کاربران