28. مهر 1397 - 12:34
بیرجندرسا-در نخستین‌ دوره مسابقات قهرمانی پهلوانی و زورخانه‌ای امیدهای کشور «حسین بیدختی» طلایی شد و بانوان کاراته‌کای خراسان‌جنوبی به ۵ مدال رنگی رقابت‌های بین‌المللی سبک‌های آزاد کشور دست یافتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس،  در مسابقات قهرمانی کورس سوارکاری گرامیداشت هفته تربیت‌بدنی شهرستان گناباد خراسان‌رضوی نماینده‌های خراسان‌جنوبی به دو نشان رنگی رقابت‌ها دست یافتند.

هادی حاجی‌زاده از بیرجند با اسب «وای‌وای» از نژاد دوخون به مالکیت ابوذر اکبری و مربی‌گری امیر رعیت بر سکوی قهرمانی این دوره از مسابقات ایستاد و احمد سبزبان با اسب ترکمن به مالکیت حمید زنگویی و مربیگری مهدی قمی نیز از بیرجند در جایگاه سوم قرار گرفت.

رهاورد کاراته‌کاهای خراسان‌جنوبی در مسابقات کشوری ۵ مدال رنگی شد

 بانوان کاراته‌کای خراسان‌جنوبی در مسابقات بین‌المللی کاراته سبک‌های آزاد جام پایتخت صاحب پنج مدال رنگی شدند.

 زهراسادات بنائی و اکرم رمضانی با نشان طلایی بر سکوی قهرمانی این ماراتن بین‌المللی تکیه زدند، طاهره حقگو با گردن‌آویز نقره نایب‌قهرمان شد، مهدیه ابراهیمی و زهرا جعفری نیز در جایگاه سوم این رقابت‌ها ایستادند و همچنین اکرم ایلخانی داور ارزنده خراسان‌جنوبی چندین دیدار از این مسابقات را قضاوت کرد.

 در مسابقات بین‌المللی قهرمانی سبک‌های غیر کنترلی کشور که در تهران برگزار شد از خراسان‌جنوبی زهرا‌سادات بنائی، مهسا عبدی، طاهره حقگو، مهدیه ابراهیمی، اکرم ایلخانی، اکرم رمضانی و زهرا جعفری با سرپرستی ایلخانی و مربیگری بنائی هماورد برترین‌های ایران شدند.

دو نشان رنگی بر سینه پهلوانان خراسان‌جنوبی نقش بست

در نخستین دوره مسابقات پهلوانی و زورخانه‌ای قهرمانی امیدهای کشور «جام شهدای مدافع» نماینده‌های خراسان‌جنوبی خوش درخشیدند.

این ماراتن ملی با شرکت ۲۰۰ پهلوان ایران اسلامی در قالب ۱۵ تیم در سالن 6 هزار نفری حسین رضازاده شهرستان اردبیل در سه رشته تیمی زورخانه‌ای، مهارت‌های فنی و کشتی پهلوانی برگزار شد.

در رشته کباده وزن منفی ۷۰ کیلوگرم نخستین دوره مسابقات پهلوانی و زورخانه‌ای قهرمانی امیدهای کشور حسین بیدختی از خراسان‌جنوبی با گردن‌آویز طلا بر سکوی نخست رقابت‌ها ایستاد، سعید صادقی از کرمانشاه نایب‌قهرمان شد و رضا جعفری از اصفهان و محمدمهدی زارع از یزد به مقام سوم مشترک رسیدند.

در رشته کشتی پهلوانی منفی ۶۰ کیلوگرم این دوره از مسابقات حسین بیدختی از خراسان‌جنوبی با کسب نشان برنز در جایگاه سوم قرار گرفت، محمد فلاح از اردبیل قهرمان شد و رسول قربانی از اصفهان به نایب‌قهرمانی رسید.

در نخستین دوره مسابقات پهلوانی امیدهای کشور از خراسان‌جنوبی حسین بیدختی، خشایار ایزدی و پوریا نارمنجی با مربیگری مصطفی دلاکه به رقابت پرداختند و در پایان تیم‌های کردستان با 293 امتیاز، اصفهان با 212 امتیاز، یزد با 208 امتیاز، آذربایجان شرقی با 166 امتیاز، خراسان رضوی با 162 امتیاز و اردبیل با 136 امتیاز به ترتیب مقام‌های اول تا ششم رقابت‌ها را کسب کردند.

نظرات کاربران