27. مهر 1397 - 13:22
بیرجندرسا-معاون فرهنگی اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی از برگزاری مرحله استانی جشنواره ادبی یوسف در پایان آبان ماه در بیرجند خبر داد و گفت: برای کنگره ملی ۲ هزار شهید استان تلاش می‌شود مستند زندگینامه شهید عرب‌پور تهیه شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، مهدی رحیم‌آبادی اظهار داشت: در راستای کنگره ملی 2 هزار شهید خراسان جنوبی که اجلاسیه نهایی آذرماه در بیرجند برگزار می‌شود در این مدت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان تعداد 30 عنوان کتاب در زمینه شعر، کودک و نوجوان، رمان، عکس، خاطره دفاع مقدس و زندگینامه شهدا چاپ کرده است.

وی با بیان اینکه تعداد 40 عنوان کتاب هم با حمایت اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به چاپ می‌رسد افزود: 60 نویسنده، تدوینگر، کارشناس ادبی، گرافیست و ویراستار در چاپ کتاب نقش دارند.

معاون فرهنگی اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت: تلاش می‌شود مستند زندگینامه شهید عرب‌پور و مستند یکی از جانبازان استان که در زمینه اقتصاد مقاومتی فعال هستند به مدت 20 دقیقه تهیه شود.

رحیم آبادی با اشاره به جشنواره جایزه ادبی یوسف افزود: مرحله استانی این جشنواره پایان آبان ماه در بیرجند برگزار می‌شود و آثار برگزیده به مرحله کشوری که آذرماه در تهران برگزار می‌شود ارسال خواهد شد.

وی با بیان اینکه این جشواره یکی از برنامه‌های موثر فرهنگی بنیاد حفظ آثار است که با هدف تقویت پایگاه داستان نویسی برگزار می‌شود گفت: ترغیب تشویق نویسندگان جوان، شناسایی استعدادها، بروز خلاقیت‌ها، کمک به خلق و توسعه داستان کوتاه در حوزه دفاع مقدس با هدف تقویت پایگاه داستان نویسی برگزار می‌شود این جشنواره با موضوعات داستان کوتاه، دفاع مقدس، دفاع از حریم اهل بیت(ع) مقاومت و بیداری اسلامی است.

معاون فرهنگی اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی با بیان اینکه مقاومت 45 روزه خرمشهر بخش ویژه جشنواره است افزود: تاکنون 30 اثر استانی به این جشنواره ارسال شده که به 5 اثر برتر جوایزی اهدا می‌شود.

نظرات کاربران