26. مهر 1397 - 12:34
بیرجندرسا-مراسم بزرگداشت پارالمپیک همزمان با آغاز هفته تربیت بدنی در مجموعه ورزشی خاتم الانبیاء سالن عفاف شهرستان بیرجند با حضور مسئولان استانی و رؤسای هیئت‌های ورزشی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، مراسم بزرگداشت پارالمپیک همزمان با آغاز هفته تربیت بدنی با حضور مسئولان استانی و رؤسای هیئت‌های ورزشی در بیرجند برگزار شد.

در این مراسم که به همت هیئت جانبازان و معلولان استان و همکاری اداره کل بهزیستی استان برگزار شد بیش از 200 ورزشکار دارای معلولیت جسمی و حرکتی از بیرجند و دیگر شهرستان‌های استان حضور داشتند.

اجرای حرکات زیبا و اجرای موسیقی بی‌کلام و هماهنگ ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای توسط ورزشکاران معلول استان از جمله برنامه‌های این مراسم بود.

مدیرکل بهزیستی استان خراسان جنوبی در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه امسال برگزاری همایش پارالمپیک برعهده بهزیستی است افزود: امیدواریم با هم افزای و تعامل  این مراسم شروع تازه‌ای برای این ورزشکاران باشد.  

علی عرب‌نژاد بیان کرد: برنامه مهم بهزیستی توانمندسازی معلولان و جانبازان است و شرایط ورزش و نشاط اجتماعی را  فراهم می‌کند.

وی عنوان کرد: در سال‌های گذشته اعزام ورزشکاران معلول و جانباز خراسان جنوبی را به مسابقات داشته‌ایم و متاسفانه چون سرمایه‌گذاری درستی نشده نتوانسته‌ایم در سطح جهانی مقامی کسب کنیم.

مدیرکل بهزیستی استان خراسان جنوبی گفت: به نمایندگی از 22 هزار معلول استان همیاری و همدلی همه نهادها و مسئولان را برای نشاط اجتماعی این قشر خواهانم.

این مقام مسئول عنوان کرد: با توجه به اینکه ورزش تمامی سنین را در بر می‌گیرد باید توجه ویژه‌ای به این مقوله در استان شود چرا که از طریق توسعه و گسترش فعالیت‌های ورزشی می‌توان شاهد رشد و پیشرفت‌های خوبی در سلامت افراد جامعه بود.

عرب‌نژاد ابراز امیدواری کرد: با توجه به شاخص‌های برنامه ششم توسعه که توجه ویژه‌ای به توسعه شاخص‌های سلامت و ورزش و تربیت بدنی دارد شاهد کمک‌های خوبی به جامعه بزرگ جانبازان و معلولان خراسان جنوبی باشیم.

رئیس هیئت جانبازان و معلولان استان خراسان جنوبی نیز در این مراسم اظهار داشت: تا قبل از انقلاب فدراسیون فعالی در حوزه ورزش معلولان و جانبازان نداشتیم و تلاش ما این است که در هفته پارالمپیک بار دیگر بر ضرورت‌ها و لزوم توجه بیشتر مسئولان، آحاد جامعه و خانواده‌ها به موضوع جانبازان و معلولان که دارای توانمندی‌های به ظاهر پنهان و محدودیت‌های جسمی و ذهنی هستند بیافزاییم.

مهدی شریعتی‌فر یادآور شد: ورزشکاران جانباز و معلول ایران در مسابقان والیبال نشسته مقام طلا را کسب کردند همچنین در بازی‌های پاراالمپیک سیدنی نیز این ورزشکاران خوش درخشیدند.

وی با اشاره به اینکه در بازی‌های جاکارتای اندونزی نیز ورزشکاران جانباز و معلول در 13 رشته ورزشی با کسب 136 مدال مقام سوم جهان را به دست آوردند گفت: آنها با کسب 51 مدال طلا نشان دادند می‌توانند در میادین مختلف جهاتی خوش بدرخشند.

در این مراسم ورزشکاران و رؤسای هیئت‌های ورزشیاز مقابل مسئولین حاضر در سالن رژه رفتند و با اهدای جوایزی از آنان تجلیل شد.

نظرات کاربران