24. مهر 1397 - 12:23
مدیر کل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب:
مشکلات اقتصادی مردم ایران را از پای در نخواهد آورد
بیرجندرسا-مدیر کل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب با اشاره به تلاش‌های دشمن در راستای دور کردن جامعه از مسیر اصلی آن، گفت: نه مشکلات اقتصادی و نه سایر مشکلات این مردم را از پای در نخواهد آورد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، عفت شریعتی صبح امروز در اجلاسیه شهدای نیروهای مسلح خراسان‌جنوبی با بیان اینکه شهدا زمینه‌ساز عظمت ایران اسلامی شدند، اظهار داشت: شهیدان زنده و در پیشگاه خدا متنعم هستند.

وی با اشاره به زمینه‌سازی تربیت شهدا در خانواده‌ها، بیان داشت: خانواده شهدا این زمینه‌سازی را برای رسیدن به حیات طیبه در خانه و خانواده فراهم کردند.

مدیرکل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب با اعلام اینکه جامعه مدیون و مرهون خون شهدا است با اشاره به سپری شدن چهل سال از انقلاب اسلامی، گفت: لحظه به لحظه این چهل سال برای مردمانش تکامل و عظمت بود.

شریعتی با بیان اینکه اگر بیداری شهدا و نیروهای مسلح نبود مردم از آسایش و آرامش بهره‌ای نمی‌بردند، تبیین کرد: این چهل سال برای ما سیر تکاملی داشت و جامعه را پیش برد.

وی اعلام کرد: امروز با شهدا پیمان می‌بندیم تا در مسیر آن‌ها طی طریق کنیم و پرچم این انقلاب را به دست ولی امر مسلمین جهان به امام زمان خواهیم داد.

مدیرکل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب مطرح کرد: اگر نظام سلطه تمام تلاش خود را برای سرنگونی حق و حقیقت به کار می‌برد به نتیجه نخواهد رسید و این خواب آشفته هیچ‌گاه برایش تعبیر نخواهد شد.

شریعتی با اشاره به تلاش‌های دشمن در راستای دور کردن جامعه از مسیر اصلی آن، گفت: نه مشکلات اقتصادی و نه سایر مشکلات این مردم را از پای در نخواهد آورد و دشمن هرگز نخواهد توانست جمهوری اسلامی را از مسیر اصلی آن دور کند.

وی مجمع جهانی تقریب مذاهب را زمینه ساز تقویت، وحدت، محبت و تقریب مذاهب اسلامی دانست و تبیین کرد: بیگانگان و خود فروختگان نخواهند توانست به بهانه تغییر مذاهب بین مسلمانان تفرقه‌اندازی کنند.

شریعتی با اعلام اینکه مجمع جهانی تقریب مذاهب همراه و همگام با شما(نیروهای مسلح) در جهت تحقق اهداف نظام اسلامی خواهد بود، عنوان کرد: خواب آسوده ملت ایران به بیداری نیروهای مسلح بستگی دارد.

لزوم انتقال آرمان‌های شهدا به نسل جوان

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی در این مراسم هدف از برگزاری اجلاسیه شهدای نیروهای مسلح را زنده نگه داشتن یاد شهدا دانست و اظهار داشت: زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست.

سردار مجید شجاع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تجدید عهد و پیمان با شهدا، تجلیل از خانواده شهدا و ادامه راه شهدا را از مهمترین اهداف اجلاسیه شهدا عنوان کرد.

وی با تاکید بر اینکه شهدا نیازی به برگزاری اجلاسیه ندارند، مطرح کرد: این مهم جهت یادآوری به خودمان است که باید قدردان شهدا باشیم.

شجاع بر لزوم انتقال آرمان‌های شهدا به نسل جوان تاکید کرد و گفت: باید نسل جوان را با مسیر و راه شهدا آشنا کنیم.

همچنین در این مراسم از مستند شهید بصیری پور با عنوان پای پرواز رونمایی شد.

نظرات کاربران