22. مهر 1397 - 12:34
بیرجندرسا-اجلاسیه شهدای دانش‌آموز و فرهنگی استان در ذیل کنگره ملی ٢ هزار شهید خراسان‌جنوبی با حضور پرشور دانش‌آموزان و فرهنگیان خراسان‌جنوبی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، صبح امروز اجلاسیه شهدای دانش‌آموز و فرهنگی خراسان‌جنوبی در راستای کنگره ملی دو هزار شهید استان برگزار شد.

گفتنی است این مراسم با حضور سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی و جمعی از مسؤولان استانی و با حضور گسترده دانش‌آموزان و فرهنگیان استان در حسینیه جماران بیرجند برگزار شد.

هر آنچه داریم به برکت خون شهدا است

مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان‌جنوبی در این مراسم اظهار داشت: هر آنچه داریم و به آن افتخار می‌کنیم به برکت خون شهدا است.

محمدعلی واقعی با اشاره به اینکه شهدا رفتند و وظیفه بزرگ صیانت از انقلاب را به ما واگذار نمودند، تصریح کرد: به همین سبب بوده که ادامه دادن راه شهدا کمتر از شهادت نیست.

وی با بیان اینکه در راستای انتقال ایثار و شهادت و تکریم خانواده شهدا، آموزش‌وپرورش برنامه‌های ویژه‌ای برای یادبود ۴٣۵ لاله گلگون‌کفن دانش‌آموز و فرهنگی را دنبال کرده و می‌کند، گفت: برگزاری ۴٠٠ یادواره شهدای دانش‌آموز و فرهنگی، تهیه و تدوین کتاب نقش دانش‌آموزان در دوران دفاع مقدس و چندین هزار برنامه فرهنگی تنها گوشه‌ای از این خدمات و اقدامات است.

زنده نگه داشتن یاد شهدا از نیازهای اساسی کشور است

مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان‌جنوبی یکی از نیازهای اساسی کشور را زنده نگه داشتن یاد شهدا دانست و افزود: همچنان که مقام معظم رهبری فرمودند بزرگداشت شهدا برای آینده کشور امری حیاتی است.

واقعی خاطرنشان کرد: اگر امروز آرامش را در کانون خانواده سپری می‌کنیم آن را مدیون خون شهدا هستیم و همیشه مدیون شهدا خواهیم بود.

گفتنی است اجرای گروه سرود دانش‌آموزان پسر، بازدید از نمایشگاه از دیگر برنامه‌های این اجلاسیه بود.

نظرات کاربران