21. مهر 1397 - 13:30
بیرجندرسا-معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دانشجویان باید امروز پرچم تولید ملی و مبارزه با واردات و قاچاق بی رویه را برافرازند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا، سردار محمدرضا نقدی، امروز 21 مهرجاری، در اجلاسیه شهدای دانشجو در خراسان جنوبی با اشاره به دو هزار و ۶۱ شهید دانشجوی خراسان جنوبی، گفت: کنگره دو هزار شهید خراسان جنوبی برنامه‌ای عاشقانه است.

وی با اشاره به اینکه آنهایی که پرچم مبارزه با تروریست‌ها را برداشتند در قدم اول دانشجویان بوده‌اند، افزود: دانشجویان در یک عملیات حیرت انگیز با عنایت پرودگار با تمام کودتا چی‌ها مقابله کردند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: دانشجویان به برکت اسلام ناب محمدی جایگاه و منزلتی پیدا کرند که نماد آن شهدای دانشجو هستند.

نقدی با اشاره به اینکه در دوران قبل از انقلاب اسلامی با عقب ماندگی‌های عجیب در کشور مواجه بودیم، ادامه داد: میراث خفت‌آور دوران ستم شاهی، روند معکوس تولیدات کشاورزی و مردم فقیر و گرسنه که لازم بود حرکتی جهت تحول در روستاها شکل بگیرد و دانشجویان اولین کسانی بودند که در این خصوص قدم برداشتند.

وی تصریح کرد: برخی فکر می‌کنند پیشرفت‌های ایران بخاطر این است که اهتمام دولت و نظام تنها به جنبه‌های نظامی بوده و از معیشت مردم غافل شدند، در حالی که این تصور بسیار غلطی است و بودجه‌هایی که برای اهداف غیرنظامی خرج شده بارها بیشتر بوده است .

سردار نقدی با بیان اینکه جهاد سازندگی را دانشجویان پایه گذاری کردند، گفت: فاتحان بزرگ عملیات‌های مهم دانشجویانی بودند که پرچم مبارزه را در مقابل دشمن بالا نگه داشتند.

با اشاره به اینکه پس از دوران جنگ نیز دانشجویان جهاد علمی را به راه انداختند، گفت: امروز جهاد علمی دانشجویان ما را به قله‌های بزرگ علمی رساند.

وی با اشاره به اینکه علت پیشرفت نیروهای مسلح این بود در حالی که راه‌ها برای دسترسی به امکانات بسته بود به دانشگاه‌ها مراجعه کردند، افزود: دانشجویان در جهاد مقابل تروریست، جهاد در مقابل شیطان بزرگ، جهاد دفاع مقدس و جهاد علمی پیشتاز بودند و مقام معظم رهبری توقع دارند کماکان این پرچم در دست جوانان باشد و این میسر نمی شود مگر اینکه بر دامن شهیدان چنگ بزنیم.

وی با بیان اینکه امروز کشور ایران با تهاجم اقتصادی و روانی مواجه است، اظهارکرد: مشکل امروز کشور ایران ساده‌ترین مشکل در انقلاب اسلامی بوده است، چراکه روزی که جوانان کشور در مقابل رژیم شاه ایستادگی کردند تمامی اقتصاد و نیروها در دست آنان بود، اما در مقابل‌ آنان به پیروزی رسیدیم در حالی که امروز به پیشرفت‌های بسیار زیادی رسیده‌ایم.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس با ولایت مداری و اخلاص به پیروزی رسیدیم، افزود: در جنگ تحمیلی جوانان درخشیدند اما دستان ما خالی بود.

نقدی با بیان اینکه اقتصاد پیش رو نیاز به انرژی و مواد اولیه دارد، گفت: دانشجویان باید امروز پرچم تولید ملی و مبارزه با واردات و قاچاق بی رویه را برافرازند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: باید به جای اینکه گدایی کنیم که نفت را بیشتر بفروشیم و رفاه کاذب ایجاد کنیم، ظرفیت‌ها را فعال کنیم.

 

نظرات کاربران