21. مهر 1397 - 13:28
بیرجندرسا-وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: لازم است از فضای سنتی یک وجهی تربیت دانشجو خارج شده و دانشجویان را فراتر از کلاس درس آموزش دهیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا، منصور غلامی، امروز(21 مهر)،   در مراسم بازدید وزیر علوم از دانشگاه صنعتی بیرجند، اظهار کرد: وجود اعضای هیئت علمی جوان و توانمند از برکات انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه در سال ‌های اخیر بحث بازنگری، تجدیدنظر و ساماندهی آموزش عالی مطرح شده است، افزود: توانمندکردن فارغ التحصیلان برای اشتغال سریع بعد از فارغ التحصیلی یکی از رویکردهای آموزش عالی است که باید با سنت گذشته تفاوت داشته باشد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه ما باید نگاه دانشجویان را به زمان بعد از فارغ التحصیلی تغییر دهیم، تصریح کرد: باید مهارت‌های شغلی متناسب همراه با توانمندی علمی انجام گیرد که تلاش داریم این کار انجام شود.

غلامی با اشاره به اینکه بیش از ۷۰۰ عنوان رشته تحصیلی در دو سال گذشته بازنگری شده است، اظهار کرد: طرحی با عنوان مهارت افزایی در حین تحصیل را آغاز کردیم و ادامه می‌دهیم.

وی با اشاره به فعالیت موفق شرکت‌های دانش بنیان، افزود: اگر طرفیت‌های خود را به خوبی به کار گیریم موفقیت بیشتری حاصل خواهد شد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر تلاش در حوزه پروهش، تصریح کرد:  ایران به لحاظ دستاوردهای علمی، کیفیت مقالات و رتبه بندی و تاثیرگذاری آن‌ها جایگاه خوبی را در دنیا دارد.

غلامی با اشاره به کاربرد بخشی از این دستاوردهای علمی در قسمت ‌های مختلف کشور ، اظهار کرد: باید کاربرد نتایج تحقیقات را در جامعه توسعه دهیم.

وی خاطرنشان کرد: تلاش داریم برای پروژه‌هایی که در صنعت کاربرد داشته و اثرات توسعه‌ای دارد امتیاز ویژه‌ای درنظر بگیریم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر ارتباط اساتید دانشگاه ‌ها با اساتید خارجی، افزود: لازم است اساتید دانشگاه ‌ها از امکانات و ظرفیت‌های موجود در کشورهای دیگر استفاده کنند.

غلامی با بیان اینکه در این راستا بیش ار ۴۰۰ پروژه مشترک اجرایی شده است، تصریح کرد: در سال گذشته بیش از دو هزار رفت و آمد رفت و آمد اعضای هیئت علمی به سمت فرصت‌های مطالعاتی داشته ‌ایم.

وی یادآور شد: لازم است از فضای سنتی یک وجهی تربیت دانشجو خارج شده و دانشجویان را فراتر از کلاس درس آموزش دهیم.

 

نظرات کاربران