20. مهر 1397 - 20:45
بیرجندرسا-رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی گفت: یکی از سیاست‌های جدید آموزش و پرورش این است که 50 درصد دانش‌آموزان به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای هدایت شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا، محمود نخعی، امشب(20 مهر)، در نشست رؤسای دانشگاه‌های خراسان جنوبی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، اظهار کرد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان دارای 4217 دانشجو است که از این تعداد 1800 نفر دختر و 2417 پسر هستند.

وی با بیان اینکه 11 نفر هیات علمی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان وجود دارد، تصریح کرد: تعداد نیروی انسانی تمام مراکز فنی و حرفه‌ای استان 105 نفر هستند که 60 درصد از آن‌ها قراردادی هستند.

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی افزود: ماموریت اصلی دانشگاه، آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و تکنسین ماهر است.

نخعی تصریح کرد: یکی از سیاست‌های جدید آموزش و پرورش این است که 50 درصد دانش‌آموزان به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای هدایت شوند.

وی ادامه داد: حدود یک میلیارد و 100 میلیون تومان در حوزه کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های دانشگاه اختصاص یافته است و با افزایش رشته‌های کارشناسی، امید به خانواده‌ها برگشته است.

وی با بیان اینکه کمبود نیروی انسانی و اعضای هیات علمی یکی از مشکلات دانشگاه است، اظهار کرد: سال آینده جمع بسیاری از دانش‌آموزان به سمت دانشگاه فنی و حرفه‌ای هدایت می‌شوند.

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی با بیان اینکه پنج مرکز فنی و حرفه‌ای در استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای یک دانشگاه نوپا است.

 

نظرات کاربران