20. مهر 1397 - 20:41
بیرجندرسا-رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی خراسان جنوبی گفت: این دانشگاه مزایای بسیاری دارد و تمام رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی شغل محور است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا، ابوالفضل فورگی‌نژاد، امشب (20 مهر)، در نشست رؤسای دانشگاه‌های خراسان جنوبی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، اظهار کرد: تا سال گذشته 15 مرکز علمی کاربردی در استان وجود داشته است که از این تعداد شش مرکز دولتی تعطیل شده و یک مرکز دیگر نیز در حال واگذاری به دانشگاه فنی و حرفه‌ای است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 2500 دانشجو در مراکز علمی کاربردی استان مشغول به تحصیل هستند، تصریح کرد: فنی و حرفه‌ای در چند سال اخیر به شدت تقویت شده است.

رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی خراسان جنوبی افزود: این دانشگاه مزایای بسیاری دارد و تمام رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی شغل محور است.

فورگی‌نژاد تصریح کرد: ما یک سیستم نظارت قوی در دانشگاه داریم اما در برخی دانشگاه‌ها این سیستم وجود ندارد لذا این دو نوع با یکدیگر همخوانی ندارند و اجازه نمی‌دهند نظارت خوبی داشته باشیم.

شفیعی، رییس دانشگاه بزرگمهر قاین نیز در این نشست بیان کرد: دانشگاه بزرگمهر قاین از سال 84 فعالیت خود را آغاز کرده است و بیش از 1300 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

شفیعی یادآور شد: فضای فیزیکی این دانشگاه 9 هکتار است و حدود 24 عضو هیات علمی در دانشگاه بزرگمهر قاین وجود دارد که از این تعداد چهار مربی و مابقی استادیار هستند.

 

نظرات کاربران