20. مهر 1397 - 16:36
بیرجندرسا-امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به تصویب لایحه کنوانسیون تامین مالی تروریست (CFT) در مجلس، گفت: باید به نظر مجلس شورای اسلامی احترام بگذاریم و کسانی که موافق این لایحه بودند استدلال هایی داشتند لذا نباید متهم به خیانت شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی ظهر امروز (20 مهر) در خطبه های نماز جمعه بیرجند اظهار کرد: یکی از بهترین ابزارهایی که می تواند هوای نفس را کنترل کند یاد مرگ و قیامت است چرا که دنیا محل گذر است و کسی نیامده است که در دنیا بماند.

 

 

وی با بیان اینکه اگر غافل شویم نفس اماره انسان را مشغول لهب و لعب دنیا می کند به همین دلیل قرآن بحث قیامت را فراوان در آیات یادآوری می کند، گفت: اعتقاد و حتی گمان به قیامت نقش تربیتی عمیقی بر روح و روان انسان دارد.

 

 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه صورت باطنی اعمال انسان در روز قیامت ظاهر شده و گرفتار آن می شود، افزود: روز قیامت بسیار سخت و دشوار است و انسان ها از برادر، پدر و مادر و همسر و فرزندانش فرار می کند.

 

 

حجت الاسلام عبادی به اشاره به روز جهانی استاندارد و همچنین روز اسکان معلولان و سالمندان، ادامه داد: باید به سمتی حرکت کنیم که همه چیز استاندارد باشد و سیستم و امکانات شهری به گونه ای باشد که برای معلولان و سالمندان مناسب سازی شود.

 

وی با تاکید بر اینکه ورزش بسیار مهم است و می تواند از بسیاری از بیمارها پیشگیری کند لذا این مهم نیاز به فرهنگ سازی دارد، گفت: یاد شهدای نیروی انتظامی و شهید غلامی که در درگیری اخیر به شهادت رسید را گرامی می داریم.

 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به تصویب لایحه کنوانسیون تامین مالی تروریست (CFT) در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: باید به نظر مجلس شورای اسلامی احترام بگذاریم و کسانی که موافق این لایحه بودند استدلال هایی داشتند لذا نباید متهم به خیانت شوند چرا که تخریب مجلس شورای اسلامی آسیب آن به نظام برمی گردد.

 

 

حجت الاسلام عبادی تاکید کرد: برخی از موافقان معتقد هستند با این لایحه بهانه های آمریکا برطرف می شود اما بهانه گیری آمریکا با این چیزها برطرف نمی شود و اصل بهانه گیری آمریکا به خاطر استقلال و قدرت جمهوری اسلامی است.

 

 

وی با بیان اینکه ملت ایران آگاه است و سر تعظیم در مقابل آمریکا فرود نمی آورد چرا که مستقل و قدرتمند است، اظهار داشت: آمریکا نگران پیشرفت و موشک های ایران است و ملت ایران با نظامی که متکی به مردم است هرگز به دوران گذشته برنخواهد گشت.

 

 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه به عنوان مخالف لایحه CFT  می گویم که گذر زمان نشان خواهد داد که مخالفان لایحه حق داشتند یا موافقان، ادامه داد: مقام معظم رهبری می فرماید سخنانی که دل دشمنان را شاد می کند از آن بوی خیانت می آید.

 

 

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه بن بستی برای نظام و انقلاب اسلامی وجود ندارد، افزود: هیچ زمانی مثل امروز آمریکا در حال افول اقتصادی نبود و بسیار ضعیف و مقروض است و در سطح جهان گرفتار بحران شده و این نشانه سقوط آمریکا است.

 

 

به گفته وی با پیروی از مقام معظم رهبری و حرکت پشت سر ولایت فقیه موفقیت و پیروزی حق ما است، عنوان کرد: ملت ایران طعم آزادی و عزت را چشیده است و با تأسی از سیدالشهدا علیه السلام و شعار «هیهات من الذله» هرگز به دوران قبل از انقلاب که شاه مملکت نوکری بیکانگان را می کرد بر نخواهد گشت.

 

 

نظرات کاربران