19. مهر 1397 - 14:52
بیرجندرسا-کشفیات فرآورده های نفتی در خراسان جنوبی، در نیمه نخست امسال 11 برابر در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گفت: بیشترین کشفیات قاچاق 6 ماه گذشته مربوط به فرآورده های نفتی با حجم 359 هزار و 251 لیتر است که 11 برابر بیشتر از مقدار فرآورده های نفتی قاچاق کشف شده در نیمه نخست پارسال است.

در نیمه نخست پارسال 30 هزار و 790 لیتر فرآورده نفتی قاچاق در خراسان جنوبی کشف شد.

حسنی مقدم، عمده ترین دلیل افزایش قاچاق فرآورده های نفتی را افزایش قیمت دلار و بهبود کیفیت فرآورده های نفتی عنوان کرد و افزود: این عوامل سبب ایجاد انگیزه بیشتر برای قاچاقچیان فرآورده های نفتی در این مدت شده است.

وی گفت: پس از فرآورده های سوختی، پارچه به متراژ  286 هزار و 463 متر، سیگار به مقدار یک میلیون و 11 هزار و 200 نخ و  دارو به مقدار 149 هزار و 855 قلم، بیشترین کالاهای قاچاق کشف شده در خراسان جنوبی در 6 ماه نخست امسال است.

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان افزود: بیشتر کشفیات مربوط به  ایستگاه های ایست و بازرسی خراسان جنوبی است. 

حسنی مقدم، ارزش تمام کشفیات 6 ماه نخست امسال را  7 میلیارد و 870 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: چای، برنج، کیف و کفش، تجهیزات ماهواره ای، پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم خانگی و مواد خوراکی از دیگر کالاهای قاچاق کشف شده در نیمه نخست امسال در خراسان جنوبی است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه  در این مدت هزار و 820 نفر متهم دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده اند افزود: 407 دستگاه خوردو نیز در خصوص قاچاق کالا در این مدت توقیف شده است.

در 6 ماه نخست امسال هزار و 839 پرونده قاچاق کالا به ارزش کمتر از 100 میلیون تومان و 8 پرونده هم با ارزش بیشتر از 100 میلیون تومان در خراسان جنوبی تشکیل شد.

 

نظرات کاربران