19. مهر 1397 - 14:13
بیرجندرسا-نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه پرورش فکر کودکان و نوجوانان بسیار مهم و کار اصلی انسان است، گفت: شیوه اخلاق و عمل مربیان کانون پرورش فکری روی مخاطب تاثیر می گذارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،  آیت الله سید علیرضا عبادی امروز (19 مهر) در دیدار با اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان به مناسبت هفته ملی کودک اظهار کرد: هفته کودک یعنی همه استعدادهای بشری و ذخیره ای که امانت خداوند است.

وی با اشاره به اینکه امروز کودکان مسلمان یمن، میانمار، فلسطین امنیت ندارند و پیش چشمشان والدین کشته می شوند و یا از گرسنگی و بیماری می میرند، گفت: این کودکان و زنان در هجوم های بدتر از مغول غرب، در کشورهای اسلامی کشته می شوند و فرق ندارد آن ها هم کودکان ما هستند.
 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه باید از تمام کودکان جهان حمایت شود، افزود: متاسف هستیم از تمدن وحشی غرب که به جای تربیت نسل انسان در حال درندگی هستند.

آیت الله عبادی با بیان اینکه سراسر جهان هستی مظهر پروردگاری خداوند است و چشم می خواهد که بیش از آنکه نقش را ببیند نقاش را ببینند و در مقابل او تواضع کند، ادامه داد: همه آنچه در تکوین است برای انسان آفریده شده است و در حالی که موجودات دیگر خدا پیش ساخته آفریده شدند و انسان نیز از جهت حیوانی پیش ساخته آفریده شده اما از زوایه انسانی تازه کارش شروع می شود.

وی تاکید کرد: مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مسئولیت مقدس و بزرگی دارند اما باید حواسشان باشد که در این راستا ضایع و کوتاهی نشود.

آیت الله عبادی با بیان اینکه انسان اندیشه است همانی که مربیان کانون پرورش فکری مسئولیت آن را دارند، افزود: البته مسئولیت بزرگ مربیان کانون پرورش فکری هشدار دارد و به همان میزان که در جهت اقدام بایسته اهمیت دارد به جهت سهل انگاری نیز اهمیت دارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: کسی که سنت حسنه و بنای بنیان خیری را بگذارد بعد از او هرچه آثار آن باشد در همه آنچه که در آن خیر واقع شده شریک است و به همان میزان اگر کوتاهی و حق کسی ضایع شود در انحراف آن شریک است.

وی با اشاره به اینکه پرورش فکر کودکان و نوجوانان بسیار مهم و کار اصلی انسان است، عنوان کرد: رسالت اصلی پیامبران الهی هم یعلمهم و یزکیهم بوده است لذا اگر انسان از جایگاه انسانی خودش برود همه چیز به هم می ریزد.

آیت الله عبادی بیان کرد: تمام کسانی که عدالت خواه و حق پرست هستند اما انگیره حسینی دارند به مراسم اربعین می آیند چرا که امام حسین علیه السلام سمبل تقوا و طهارت است و خدا این ها را مربی قرار می دهد.

به گفته وی تعلیم مقدمه متصل به تربیت است و در تعلیم هر علمی همین اندازه که استاد مسلط و مهارت برای انتقال علم را داشته باشد کافی است اما در تربیت اینگونه نیست بلکه ضمن اینکه باید این مهارت را داشته باشد شیوه اخلاق و عمل مربی است که تاثیر می گذارد.

آیت الله عبادی بیان داشت: اگر شیوه رفتار و اخلاق مربیان کانون پرورش فکری ناپسند باشد نمی توانند تاثیر تربیتی بر روی کودکان و نوجوانان داشته باشند.

 

 

نظرات کاربران