19. مهر 1397 - 14:08
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان دامپزشکی:
سازمان دامپزشکی هیچ اعتباری از محل اجرای طرح تحول سلامت نداشت
بیرجندرسا-معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان دامپزشکی گفت: هیچ اعتباری از محل اجرای طرح تحول سلامت به دامپزشکی اختصاص داده نشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، محمدرضا مومنی صبح پنج شنبه در مراسم گرامیداشت روز ملی دامپزشکی در بیرجند بیان کرد: دامپزشکی به عنوان سازمان متولی تامین امنیت غذایی است که رسالت سنگینی دارد.

وی بیان کرد: از ۲۰ نوع بیماری حاد مشترک بین دام و انسان، طی دو سال گذشته طغیان آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را داشتیم که جلسات زیادی در راستای رفع مشکل برگزار شد.

مومنی با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت بیان کرد: متاسفانه به دلیل حساسیت های خاص وزیر بهداشت و درمان هیچ اعتباری از این محل به سازمان دامپزشکی که پایه تحول سلامت است، نداشته ایم.

وی با بیان اینکه نیروهای دامپزشکی در قرنطینه سربازان خط مقدم دفاع از امنیت غذایی هستند، افزود: اگر این نیروها نباشند، مواد غذایی سالمی در سفره ها نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه دامپزشکی به نقاط مرزی نگاه ویژه ای دارد، افزود: طی سال های اخیر با کنترل های صورت گرفته کمترین کانون بیماری را در شرق داشته ایم.

نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم با بیان اینکه باید تولیدات دامی و پروتئینی بالا برود در غیر این صورت با مشکل رو به رو می شویم، گفت: اقدامات دامپزشکی در بعد اقتصادی، بهداشت و تحقیقات قابل تقدیر است.

نظر افضلی با اشاره به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان بیان کرد: طی سال گذشته قریب به سه هزار میلیارد تومان انفولازای فوق حاد خسارت به کشور وارد کرد.

نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خوشبختانه خراسان جنوبی هیچ خسارتی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان نداشته است.

وی با اشاره به مرز مشترک به افغانستان بیان کرد: علی رغم ورود دام قاچاق هیچ موردی از بیماری های مشترک دامی در استان نداشتیم.

نظرات کاربران