18. مهر 1397 - 13:55
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی:
انجام ۴۰هزار بازرسی صنفی در خراسان جنوبی/۱۴پرونده احتکار تشکیل شد
بیرجندرسا-رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از انجام ۴۰ هزار بازرسی از واحدهای صنفی و غیرصنفی استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، داوود شهرکی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر ۴۰ هزار بازرسی از واحدهای صنفی و غیرصنفی استان انجام شده است.

وی با اشاره به تشکیل ۷۱۳ پرونده تخلف در جریان این بازرسی ها، بیان کرد: ارزش ریالی این پرونده ها بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال بوده است.

تشکیل ۶۸ پرونده در حوزه آرد و نان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی، گران فروشی، عدم درجه قیمت، عدم اعلام موجودی و احتکار را از جمله بیشترین تخلفات این پرونده ها اعلام کرد.

شهرکی با اشاره به انجام دو هزار و ۸۷۲ مورد بازرسی در بخش آرد و نان، عنوان داشت: در این مدت ۶۸ پرونده به ارزش ۲۷۷ میلیون ریال در حوزه آرد و نان تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون بالغ بر سه هزار و ۷۳ مورد بازرسی در حوزه مبارزه با قاچاق انجام شده است، بیان داشت: در این ارتباط تاکنون ۶۶ پرونده به ارزش دو میلیارد و ۲۲۰ میلیون ریال تشکیل و به مراجع قضایی ارجاع شده است.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی همچنین از دریافت یک هزار و ۶۰۰ مورد گزارش مردمی در این مدت خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۲۸ مورد منجر به تشکیل پرونده شده است.

شهرکی به اجرای طرح نظارتی تشدید مبارزه با احتکار در استان اشاره کرد و گفت: این طرح از ۱۴ تیرماه سال جاری در استان آغاز شده است.

تشکیل ۱۴ میلیارد ریال پرونده احتکار

وی از انجام ۲۹ هزار و ۳۸۰ مورد بازرسی از ابتدای اجرای این طرح تاکنون خبر داد و افزود: در این مدت ۳۰۰ پرونده تخلف به ارزش ۱۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال تشکیل شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین در طول اجرای این طرح ۱۴ پرونده به ارزش ۱۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال برای احتکار و عدم موجودی کالا تشکیل شده است.

شهرکی، لوزام خانگی از جمله آبگرمکن، پکیج، مواد شوینده، مواد غذایی، لاستیک خودرو و روغن خودرو و موتورسیلکت را از جمله کالاهای احتکار شده عنوان کرد.

نظرات کاربران