18. مهر 1397 - 13:48
بیرجندرسا-فرماندار بیرجند با بیان اینکه اقدامات کانون پرورش فکری باعث خلاقیت در کودکان می شود، گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ابزار رشد و شکوفایی کودکان را فراهم می کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، «علی ناصری» در دیدار با کودکان موسسه مهر آفتاب در مرکز شماره یک و فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیرجند با بیان اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یک مرکز مهم برای آموزش های متعدد و بالابردن سرانه مطالعه کودکان است، اظهار داشت: با وجود آموزش هایی که معلمان در کلاس درس به دانش  آموزان می دهند اما در کانون، کودکان با آموزش های غیر درسی نیز آشنا می شوند.

 

وی با بیان اینکه اقدامات کانون باعث خلاقیت در کودکان می شود، گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ابزار رشد و شکوفایی کودکان را فراهم می کنند.

 

فرماندار بیرجند با اشاره به اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به فرهنگ و هنر کشور کمک زیادی کرده است، اظهارداشت: خیلی از هنرمندان از کانون کار خود را شروع کرده اند و بسیاری از کارهای ماندگار فرهنگی و هنری کشور از کانون آغاز شده است.

 

ناصری با تاکید بر اینکه بچه ها باید در کنار سرگرمی، بازی و تلویزیون وقتی را برای کتابخوانی بگذارند، گفت: کانون فضا را برای مطالعه، کتابخوانی، فکر و اندیشه کودکان فراهم کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه من نیز کتابخوانی خود را از کانون فرهنگی هنری شروع کردم، افزود: بنده آن زمان به کتاب های علمی خیلی علاقه ای نداشتم و بیشتر کتاب داستان و رمان مطالعه می کردم، اما بعدها به کتاب های علمی علاقه‌مند شدم و در کتابخانه استاد سعیدی عضو شدم.

 

فرماندار بیرجند با بیان اینکه مسابقه کتابخوانی را با هدف افزایش سرانه مطالعه مفید و ترویج فرهنگ مطالعه در مدارس بیرجند برگزار خواهیم کرد، گفت: به دانش آموزانی که بیشترین مطالعه را داشته باشند جوائزی اهداء خواهد شد.

 

نظرات کاربران