15. مهر 1397 - 12:47
بیرجندرسا- مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با اشاره به این نکته که در تابستان سال جاری،۷ هزار و ۲۲۸ نفر در قالب ۵۹۱ گروه جهادی به مناطق محروم اعزام شده اند،گفت: این افراد ۳۵ هزار نفر روز در عرصه های مختلف فعالیت داشته اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، هنری صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: شرایط فعلی کشور و هجمه های اقتصادی ایجاب می‌کند که در اطلاع رسانی دستاوردهای نظام و ایجاد روحیه در مردم بیش ازپیش تلاش شود.

وی ضمن اشاره به رزمایش محمد رسوالله ۲،تصریح کرد:به منظور برگزاری رزمایش مذکور به مدت ۲۰ روز،تعداد ۲۲۰ گروه جهادی خراسان جنوبی در مناطق محروم حاشیه شهرها فعالیت داشتند.

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با بیان این‌که در این گروه ها شاهد حضور چشمگیر جوانان بودیم،یادآور شد: تفاهم نامه ای با کمیته امداد امام (ره) در راستای احداث و تکمیل خانه محرومان منعقد کرده‌ایم.

هنری به قرارگاه سازندگی و خدمت رسانی اشاره‌ای داشت و افزود: این قرارگاه در راستای خدمت رسانی به گروه های جهادی تشکیل شد و در طول رزمایش حمایت های مطلوبی داشت.

وی ادامه داد: برگزاری میز خدمت و حضور مسئولان در مساجد حاشیه شهرها، برگزاری شیفت ایثار در بخش بسیج کارگری، برگزاری طرح یک کاسب، یک دانش آموز در بخش بسیج اصناف و حضور اکیپ های دامپزشکی در مناطق روستایی از جمله اقدامات انجام شده در این خصوص بوده است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی همچنین از راه اندازی گروه های خدمت رسان محله محور در پایان سال جاری خبر داد و عنوان کرد: در هر محله که پایگاه وجود دارد، یک گروه جهادی خدمت رسان فعال می شود.هنری ابراز کرد: اجرای طرح خادم الشهدا و دوخت ۶ هزار لباس برای برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی از جمله اقدامات انجام شده توسط بسیج خواهران بوده است.
هنری با اشاره به این‌که تعداد ۳۶۰ گروه جهادی به مناطق محروم اعزام شده اند،ابراز کرد: در مجموع ۳هزار و ۵۵۳ جهادگر به مناطق محروم خراسان جنوبی اعزام شده اند.وی اضافه کرد: از تعداد مذکور، ۲ هزار و ۲۰۵ نفر آقا و هزار و ۳۴۸ نفر از خواهران بوده اند.
وی با بیان این که این افراد ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر روز فعالیت داشته اند،یادآور شد: ۸ هزار و ۵۰۰ نفر روز فعالیت توسط برادران و بیش از ۵ هزار نفر روز فعالیت توسط خواهران انجام شده است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با اشاره به این نکته که برای حمایت از این گروه ها ۳۸۱ میلیون تومان هزینه شده است،گفت: ۲۸۵ میلیون تومان توسط خیرین، ۲۲ میلیون تومان توسط سپاه و ۷۴ میلیون تومان از محل کمک های دستگاه های اجرایی تامین شده است.

هنری اضافه کرد: ۱۲۷ گروه جهادی در عرصه عمرانی فعالیت داشته و توانسته اند ۱۰۴ پروژه با ۱۸۳ میلیون تومان انجام دهند.

وی عنوان کرد: ۵۱ گروه جهادی در عرصه پزشکی و سلامت فعالیت داشته و بیش از۶ هزار و ۶۹ نفر ویزیت شده اند.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با اشاره به این نکته که در تابستان سال جاری،۷ هزار و ۲۲۸ نفر در قالب ۵۹۱ گروه جهادی به مناطق محروم اعزام شده اند،مطرح کرد: این افراد ۳۵ هزار نفر روز در عرصه های مختلف فعالیت داشته اند.

هنری با بیان این که ۲۰۸ نفر گروه جهادی مهمان طی ایام تابستان در مناطق محروم خراسان جنوبی حضور داشته اند،گفت: از این تعداد، ۱۴۸ نفر و ۶۰ نفر خواهران بوده اند.

وی ضمن اشاره به این‌که در زلزله کرمانشاه ۱۰۰ نفر از گروه های جهادی خراسان جنوبی اعزام شده اند،افزود: برای تعدادی از جهادگران دوره های آموزشی امداد و نجات برگزار خواهد شد.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی همچنین به تسهیلات اشتغالزایی اشاره‌ای کرد و تصریح کرد: تاکنون ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال به سازمان بسیج سازندگی معرفی شده اند.
هنری از ایجاد فروشگاه تولیدات روستایی در بیرجند خبر داد و افزود: این فروشگاه محلی برای عرضه مستقیم محصولات روستایی خواهد بود که همزمان با هفته بسیج به بهره برداری می رسد.

وی فقدان بازار فروش تولیدات روستایی را، یکی از مشکلات روستاییان دانست و افزود: همچنین در راستای پیگیری های انجام شده، فروش متقابل با دیگر استان ها را خواهیم داشت.

مسئول بسیج سازندگی استان از ایجاد بانک اطلاعات جامع مشاغل روستایی خبر داد و ابراز کرد: تاکنون اطلاعات ۲۳۰ گارکاه در این بانک به ثبت رسیده است.

هنری به ضمن اشاره به ظرفیت بنیاد تعاون سپاه در طرح های اشتغال تبیین کرد: با همکاری این تعاون، ۱۵ واحد دامپروری با بیش از ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار راه اندازی شد.

وی در ادامه صحبت‌هایش از اجرای طرح جوجه ریزی مرغ بومی اصلاح نژاد با همکاری دانشگاه، خبر داد و گفت: در فاز اول این طرح ۲۰ هزار قطعه جوجه بین خانوارهای نیازمند مناطق هدف توزیع می شود.

هنری اضافه کرد: این طرح در قرارگاه پیشرفت و آبادانی انجام شده و در مرحله اول طرح، هشت هزار و ۵۰۰ قطعه در دهستان ها توزیع شده اند.

وی با اشاره به دنبال تامین نیازهای خانوارهای نیازمند روستایی هستیم،تاکید کرد: این طرح به صورت مردمی در زمین تامین نان انجام خواهد شد.

 

 

نظرات کاربران