27. شهريور 1397 - 11:37
بیرجندرسا-شهرداری بیرجند برای رصد سرویس مدارس این شهر، برچسبی طراحی کرد که از اول مهر بر روی این سرویس ها نصب می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند گفت:این برچسب یک علامت و مشخصه است که بر روی شیشه جلو و عقب سرویسهای مدارس نصب می شود تا به راحتی مردم بتوانند سرویسهای مدارس را رصد کنند.

غلامپور با بیان اینکه تمامی سرویسهای مدارس ملزم به نصب این برچسب هستند، افزود: این برچسبها به رانندگانی که دارای پروانه اشتغالند  و یا پروانه اشتغالشان در حال صدور است و به لحاظ داشتن معاینه فنی، بیمه نامه و چراغ گردان، صلاحیت آنان از سوی پلیس تأیید شده باشد داده می شود تا برروی سرویس مدارس نصب کنند.

وی با بیان اینکه با همکاری پلیس از ابتدای مهر با سرویسهای فاقد این برچسب برخورد می شود، گفت: والدین دانش آموزان از اعزام فرزندان خود با خودروهای فاقد صلاحیت و برچسب خودداری کنند.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند از برگزاری دوره های آموزش قوانین و مقررات رانندگی ویژه رانندگان سرویس مدارس خبرداد و افزود: راههای پیشگیری از حوادث برای دانش آموزان، نحوه صحیح پیاده و سوارکردن دانش آموزان مقابل خانه و مدرسه و نحوه عبور دادن دانش آموزان از عرض خیابان، در این دوره ها به رانندگان آموزش داده شد.

غلامپور گفت: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی رانندگان سرویسهای مدارس می توانند با شماره تلفنهای 32338034 و 32338035 رسیدگی به شکایات تماس حاصل کنند.

 

 

نظرات کاربران