26. شهريور 1397 - 20:41
بیرجندرسا-امروز مردم شهرستان بیرجند میزبان قهرمانی بودند که با حضور خود و با پایان دادن به ۳۳ سال فراق و دوری، فضای این شهر را بار دیگر عطرآگین و آسمانی کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس،  امروز همزمان با هفتم ماه محرم، مردم شهرستان بیرجند میزبان قهرمانی بودند که با حضور خود و با پایان دادن به ۳۳ سال فراق و دوری فضای این شهر را بار دیگر عطرآگین و آسمانی کرد.

امروز روایت پایان سال‌ها چشم‌انتظاری مادر و فرزندانی بود که تمام این سال‌ها را با چشمانی منتظر و سینه‌ای که گاه و بیگاه برای دلتنگی نبود دردانه‌شان می‌گرفت را سپری کرده بودند.

امروز پایان واژه غریب انتظار بود؛ انتظاری که شاید جز کسانی که عزیز سفر کرده‌ای دارند آن را درک نکنند.

مرد و زن، پیر و جوان، همه و همه آمده بودند و بار دیگر رایحه خوش شهادت در آسمان بیرجند پیچید.

مردم ولایتمدار شهرستان بیرجند امروز برای تشییع پیکر مطهر شهید « احمدعلی لکزایی» سنگ تمام گذاشتند و با حضور با شکوه خود در این مراسم صحنه‌های ناب عاشورایی را رقم زدند.

رجعت پیکر پاک این شهید والامقام یادآور حماسه‌آفرینی و جانفشانی مردان بی‌ادعایی بود که با آرمان سرخ و عاشورایی خود عزت و سربلندی را برای این سرزمین به ارمغان آوردند.

امروز عاشقان حسینی روزی عاشورایی را رقم زدند و با برپایی عزاداری و سینه‌زنی دلاورمرد این دیار را تا آرامگاه ابدی همراهی کردند.

امروز همه و همه گویی می‌خواستند حتی برای لحظاتی خود را به این مراسم برسانند تا از این شهید استعانت بجویند و تجدید میثاقی دوباره با شهدا داشته باشند.

امروز بازار نجواها و دلدادگی در مراسم تشییع این شهید گرانقدر داغ بود و نوای «السلام علی الحسین» نوای عاشوراییان حاضر در این مراسم بود.

رضا مهدوی یکی از جوانانی که برای بدرقه این شهید آمده بود در گفت‌و گو با خبرنگار فارس اظهار داشت: شناسایی این شهید بزرگوار و حضورش در این دیار پس از این همه سال نمی‌تواند چیزی جز تلنگر برای ما باشد.

 وی افزود: در شرایطی قرار داریم که دشمنان از هر فرصتی برای ضربه زدن به اسلام و انقلاب استفاده می‌کنند و باید با تأسی از شهیدان بیش‌تر از پیش برای ادامه مسیر انقلاب تلاش کنیم.

در برابر خون شهدا وظیفه داریم

این جوان بیرجندی تصریح کرد: دفاع از نظام و انقلاب وظیفه همه ما است و باید هوشیار باشیم تا از این انقلاب که شهدا برای آن ارزشمندترین دارایی خود یعنی جانشان را دادند به خوبی صیانت کنیم.

مهدوی بیان کرد: تا زمانی که فرهنگ ایثار و شهادت در بین مردم ما وجود دارد دشمن به اهداف خود نمی‌رسد و به همین دلیل سعی در کمرنگ کردن این فرهنگ دارند.

داشتن بصیرت؛ بهترین راه‌ برای مقابله با دشمن

وی با بیان اینکه داشتن بصیرت و آگاه بودن به توطئه‌های دشمن از بهترین راه‌ها برای مقابله با دشمن است، گفت: همان‌طور که جوانانی مانند شهید لکزایی در دوران هشت سال دفاع مقدس ایستادگی کردند ما نیز اکنون در هجمه‌های مختلف دشمن مقاومت خواهیم کرد.

این جوان خاطرنشان کرد: هر آنچه که امروز داریم مرهون مجاهدت‌های این شهدا است و ما نیز باید سرباز ولایت و ادامه‌دهنده راه این مردان بزرگ باشیم.

خراشادی‌زاده از دیگر شهروندان حاضر در این مراسم در حالی که عکس شهید را در دستان داشت و اشک در چشمانش حلقه زده بود با اشاره به اینکه شهیدان در مکتب امام حسین(ع) جان دادند، ابراز داشت: حضور در این مراسم را یک وظیفه دانستم چرا که اگر قدردان خون این شهدا نباشیم به نظرم ناسپاسی بزرگی را داشته‌ایم.

عاقبت بخیری در گرو ادامه مسیر شهداست

وی بیان کرد: شهید لکزایی جوان دیروز است که توانست در مسیر درست قدم بردارد و ما نیز به عنوان جوان امروز اگر به دنبال عاقبت به‌خیری هستیم باید ادامه‌دهنده این مسیر باشیم.

این شهروند ادامه داد: مسیر درست غیر از مسیر ولایت نیست و هر راهی غیر از این ما را به شهادت و سعادت نخواهد رساند.

خراشادی‌زاده عنوان داشت: از بین بردن برخی اعتقادات و هجمه‌های فرهنگی روش کنونی دشمن برای ضربه زدن به انقلاب است و باید نسبت به مسائلی مانند امر به معروف و مقابله با فساد حساسیت بیشتری داشته باشیم تا راه نفوذ دشمن را ببندیم.

کمال‌زاده از دیگر جوانان حاضر در این مراسم نیز تصریح کرد: شهدا برای حفظ عزت مردم این سرزمین جان دادند و در شرایط پس از پیروزی انقلاب که کشور با مشکلات زیادی روبرو بود حضور این جوانان در جبهه‌های جنگ باعث شد تا انقلاب از گردنه‌های سخت عبور کند.

لزوم برخورد با ستون پنجم دشمن در کشور

وی تصریح کرد: شرایط دوران جنگ و مشکلات اقتصادی آن زمان بسیار سخت‌تر از الان بود اما همراهی و همدلی مردم و دلسوزی مسؤولین باعث شد که همه مسائل حل شود و امروز نیز اگر با مفسدین و کسانی که ستون پنجم دشمن هستند برخورد شود گلایه‌ها و مشکلات حل می‌شود.

این شهروند اذعان داشت: برخورد با فساد و ایستادگی مقتدرانه در برابر زورگویان عالم وظیفه سنگینی است که بر دوش مسؤولان است و مردم ما از مسؤولان انقلابی خود چیز جز این را انتظار ندارند.

کمال‌زاده بیان کرد: اگر مردم و مسؤولین ذره‌ای در انجام وظایف خود کوتاهی کنند باید جوابگوی خون تمام شهدا و خانواده‌های آن‌ها که عزیزترین‌های خود را برای این انقلاب داده‌اند، باشند.

پیکر مطهر شهید «احمدعلی لکزایی» پس از تشییع باشکوه توسط مردم  بیرجند در قطعه یک گلزار شهدای بیرجند آرام گرفت.

نظرات کاربران