26. شهريور 1397 - 20:37
بیرجندرسا-معاون فرهنگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان خراسان‌جنوبی گفت: بیش از ۵۰۰ دانش‌آموز دختر به منظور اقامه عزای اباعبدالله‌الحسین(ع) و همچنین درس‌آموزی از حادثه کربلا در همایش زینبیون شرکت کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، حکیمه کیهان عصر امروز در حاشیه همایش بزرگ زینبیون در محل آستان امامزادگان باقریه بیرجند در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: تجمع زینبیون همه ساله به همت هیأت انصارالمهدی(عج) اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در دهه اول محرم با حضور پرشور دختران نوجوان و جوان به منظور بزرگداشت اسطوره صبر و استقامت حضرت زینب(س) برگزار می‌شود.

وی با بیان این نکته که مخاطب اصلی ما در این همایش دختران نوجوان و جوان هستند، افزود: بیش از 500 دانش‌آموز دختر به منظور اقامه عزای اباعبدالله‌الحسین(ع) و همچنین درس‌آموزی از حادثه کربلا و صبر و استقامت حضرت زینب(س) در این مراسم شرکت کردند.

معاون فرهنگی و تربیتی خواهران اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان خراسان‌جنوبی با بیان اینکه همایش زینبیون طبق روال سال‌های گذشته در شهرستان‌های استان نیز برگزار می‌شود، تصریح کرد: امسال نیز این مراسم توسط اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در شهرستان‌های نهبندان، طبس و قاین نیز برگزار شد.

کیهان خاطرنشان کرد: امروز دختران دانش‌آموز حاضر در همایش زینبیون در بیرجند میزبان پیکر مطهر شهید لکزایی بودند.

وی در خصوص هیأت دانش‌آموزی انصارالمهدی(عج) نیز عنوان داشت: هیأت یکی از ارکان اصلی تشکیلات انجمن اسلامی دانش‌آموزان است که پرچمدار فعالیت‌های این تشکل در سطح مدرسه‌ای و شهری می‌باشد.

معاون فرهنگی و تربیتی خواهران اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان خراسان‌جنوبی افزود: انس با قرآن و اهل بیت(ع)، انس با شهدا و به ویژه شهدای دانش‌آموز و همچنین رشد معرفتی معنوی و اجتماعی دانش‌آموزان از اهداف هیأت انصارالمهدی(عج) است.

کیهان با تأکید بر اینکه این هیأت کاملاً دانش‌آموزی اداره می‌شود، گفت: برنامه‌های هیات در قالب زیارت آل یاسین، انس با قرآن، سخنرانی، نمایش، خطبه‌خوانی، کتابخوانی و همچنین هم‌خوانی دسته‌جمعی تعریف شده است.

وی در پایان از خانواده‌هایی که دانش‌آموز دختر دارند دعوت کرد تا با پیوستن به این تشکل فرهنگی و شرکت در مراسم هیأت انصارالمهدی(عج) به رشد معنوی و همچنین کاهش آسیب‌های اجتماعی دختران در جامعه کمک کنند
.

نظرات کاربران