26. شهريور 1397 - 14:13
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی خبر داد
اعمال محدودیت های ترافیکی ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در بیرجند
بیرجندرسا-رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی از اعمال محدودیت های ترافیکی ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در شهرستان بیرجند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، سرهنگ علیرضا عباسی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به منظور تسهیل در عبورو مرور، افزایش ضریب ایمنی برای عزاداران حسینی و جلوگیری از مشکلات ترافیکی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی محدودیت های ترافیکی ویژه در سطح شهر بیرجند اعمال می شود.

وی با اشاره به اعلام محدودیت های ترافیکی مراسم شب تاسوعا، بیان کرد: در این شب در تمامی مسیر های منتهی به مسجد امام حسین(ع) و  مسیرهای منتهی بهمسجد عاشورا خانه و خیایابان انقلاب-خیابان عارفی و میدان امام حسین(ع) تا پایان مراسم محدودیت ترافیکی خواهند داشت.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی ادامه داد: در صبح تاسوعا نیز از ساعت هفت صبح خیابان منتظری حدفاصل سه راهی اسدی تا میدان شهدا-خیابان شهید کوشه ای-خیابان حکیم نزاری و میدان شهدا محدودیت تردد و توقف خواهند داشت.

عباسی یادآور شد: همچنین به منظور برگزاری مراسم عصر تاسوعا از ساعت ۱۴ تا پایان مراسم در مصلی هیئت ابوالفضلی محدودیت ترافیکی اعمال می شود.

وی با اشاره به ممنوعیت تردد در تمامی مسیرهای منتهی به مسجد امام حسین(ع) برای برگزاری مراسم شب عاشورا، بیان کرد:  در این شب تردد در تمامی مسیرهای منتهی به مسجد عاشورا خانه و تمامی مسیرهای منتهی به دارالشفای حضرت فاطمه الزهرا(س) ممنوع می باشد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین توقف در ضلع غربی و شرقی خیابان منتظری به منظور برگزاری مراسم شب عاشورا ممنوع اعلام می شود.

عباسی بیان داشت: در روز عاشورا نیز از ساعت شش صبح تا پایان مراسم حدفاصل خیابان شهدا تا خیابان منتظری، خیابان طالقانی، چهارراه انقلاب تا میدان امام حسین(ع)، خیابان حکیم نزاری تا میدان امام حسین(ع) محدودیت ترافیکی داشته و سرتاسر خیابان جمهوری اسلامی از میدان امام(ره) تا بهشت متقین توقف وسایل نقلیه اکیدا ممنوع است.

وی اضافه کرد: علاوه بر این به منظور برگزاری مراسم شام غریبان از ساعت  ۱۸ تا پایان مراسم تمامی مسیر های منتهی به مسجد امام حسین(ع)، خیابان شهید تیمورپور و تقاطع  پارک وحدت از تردد و پارک خودرو ها جلوگیری خواهد شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی بیان داشت: به هم استانی های عزیز توصیه می شود در زمان اعمال محدودیت های ترافیکی از خیابان های مجاور و جایگزین جهت تردد استفاده و از ورود خودرو ها در مسیر های شامل محدودیت ترافیکی خودداری کنند.

نظرات کاربران