25. شهريور 1397 - 14:26
بیرجندرسا-معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش بیرجند از حضور هزار دانش‌آموز پسر متوسطه اول در همایش "احلی من العسل" خبر داد و گفت: ترویج فرهنگ عاشورایی و فرهنگ ولایت‌پذیری در بین نوجوانان و جوانان از اهداف برگزاری این همایش است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، مهدی بستانی پیش از ظهر امروز در حاشیه مراسم برگزاری همایش "احلی من العسل" اظهار داشت: عبارت "احلی من العسل" پاسخ حضرت قاسم بن الحسن(ع) در شب عاشورا به عموی بزگوارش حضرت سیدالشهدا(ع) است که پرسیدند مرگ در نزد تو چگونه است و این نوجوان 13 ساله در جواب گفت "مرگ در نزد من شیرین‌تر از عسل است".

وی افزود: آشنایی نوجوانان با زندگینامه شهید نوجوان کربلا حضرت قاسم(ع) به عنوان الگوی نوجوانان و نهادینه کردن فرهنگ ایثار، ولایتمداری، آزادگی و مبارزه با ظلم است.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش بیرجند گفت: این همایش به منظور ترویج فرهنگ عاشورایی و فرهنگ ولایت‌پذیری نوجوان 13 ساله دشت کربلا حضرت قاسم است. 

وی بیان کرد: این همایش با حضور نزدیک به یک هزار دانش‌آموز پسر دبیرستان‌های دوره اول متوسطه شهرستان بیرجند در آستان امامزادگان باقریه برگزار شد.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش بیرجند افزود: این سوگواره همزمان با سراسر کشور در 12 نقطه استان خراسان جنوبی برگزار شد. 

نظرات کاربران