24. شهريور 1397 - 11:36
بیرجندرسا-کارشناس مذهبی گفت: درس آزادی‌خواهی مکتب امام حسین(ع) در سراسر عالم گسترده شده و نهضت ایشان الگوی بسیاری از انقلاب‌ها است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، حجت‌الاسلام محمدرضا خوشخوبا بیان اینکه تمام جریان عاشورا درس است، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین درس‌ها طبق فرمایش امام حسین(ع)، امر به معروف و نهی از منکر است.

وی افزود: امام حسین(ع) فرمودند که به خاطر پست و قدرت نمی‌روند بلکه عمل به سیره پیامبر(ص) و پدرشان حضرت علی(ع) از اهداف قیام است چرا که در جامعه آن زمان به واجبات الهی پشت شده و اسلام را تحریف کرده بودند.

کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه امام حسین (ع) فرمودند که حتی اگر دین ندارید اما آزاده باشید، تصریح کرد: تابع وسواس خناس‌ها نبودن و به وعده و وعید دنیایی دل خوش نکردن از پیام‌های مهمی است که قیام عاشورا به ما می‌دهد.

خوشخو اذعان داشت: آزادگی یعنی اینکه علی‌رغم تشویق‌ها و ترغیب‌هایی که از سوی دشمنان وجود دارد اما به کار حقی که می‌دانیم عمل کنیم و تحت تأثیر افکار شیطانی قرار نگیریم.

وی خاطرنشان کرد: درس آزادی‌خواهی مکتب امام حسین(ع) در سراسر عالم گسترده شده و نهضت ایشان به عنوان الگوی بسیاری از انقلاب‌ها بوده است و برای مثال فردی مثل گاندی از امام حسین(ع) درس می‌گیرد تا اوضاع کشور و مردمش را سامان بخشد.

کارشناس مذهبی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، گفت: بخشی از مشکلات پیش‌رو مربوط به مسائل سیاسی و منطقه‌ای است و توطئه دشمنان ایجاد یک جنگ اقتصادی است که مردم را از نظر معیشت تحت فشار قرار دهند تا نارضایتی ایجاد کنند.

خوشخو با بیان اینکه بخش دیگر مشکلات مربوط به مسائل داخلی است که قسمتی به مدیریت بر می‌گردد، یادآور شد: متأسفانه هشدارهای مقام معظم رهبری درباره توجه به اقتصاد مقاومتی و دل خوش نکردن به وعده‌های پوچ دشمنان را یا گوش ندادند و یا به نفع خود تعبیر کردند.

وی ادامه داد: حرص عده‌ای از افراد و اقداماتی مانند احتکار و انبار کردن اجناس نیز از اقداماتی است که انجام آن به تشدید نابه‌سامانی دامن می‌زند.

کارشناس مذهبی تصریح کرد: قیام امام حسین(ع) پیام‌های بسیار مهمی را به جامعه می‌دهد و اگر تنها دو درس امر به معروف و نهی از منکر و آزادگی که ایشان بیان و به آن عمل کردند را تبیین و عملیاتی کنیم همه مشکلات حل خواهد شد
.

نظرات کاربران