24. شهريور 1397 - 11:28
رئیس کانون مداحان بیرجند:
مراقب آسیب و انحراف در عزاداری ها باشیم
بیرجندرسا-رئیس کانون مداحان بیرجند گفت: خرافه گرایی در محرم و نیل به مسایل انحرافی در دستور کار دشمنان قسم خورده مسلمانان قرار دارد و مداحان و سخنرانان از ورود آسیب به عزاداری های حسینی جلوگیری کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا، عبدالله گرجی افزود: اخیرا کتابی با عنوان 'نقشه ای برای جدایی مکاتب الهی' در آمریکا انتشار یافته که در آن دکتر مایکل برانت معاون سابق سازمان سیا، قدرت مذهبی و فرهنگ شهادت در جمهوری اسلامی ایران را تاثیرگذار دانسته است.

وی گفت: معاون سابق سازمان سیا، توجه و پرداختن به فرهنگ عاشورا و شهادت طلبی را یکی از مهمترین مباحث مورد بررسی عنوان کرده و گفته است برای رهایی از این امر باید از سخنرانان و مداحان سودجو و شهرت طلب بهره برد به طوری که با تزلزل بنیان ها، شیعه را به عنوان گروهی انحرافی معرفی کنیم.
رئیس کانون مداحان بیرجند اظهار داشت: با چنین دشمنان قسم خورده ای که شمشیر را از رو بسته اند و دایمی در حال تخریب فرهنگ و حماسه بزرگ عاشورا هستند، وظیفه بر دوش سخنرانان و مداحان اهل بیت (ع) دوچندان می شود.
وی تصریح کرد: اگر به صرف اینکه عزاداری امری مقدس است هرگونه عزاداری را جایز بدانیم به اصل عزاداری آسیب وارد می شود.
گرجی با بیان اینکه آسیب زدایی از ارکان حفظ مقدسات است گفت: با توجه به اهمیت این مهم آسیب زدایی نباید به گونه ای باشد که عده ای از مداحان و سخنرانان ولایی که با مطالعه کافی سخنوری می کنند، زیر سئوال بروند.
وی ادامه داد: امروز توجه به بعد اخلاقی و ملکوتی ائمه که موردنیاز جامعه است باید مدنظر قرار گیرد و مداحان از بیان ویژگی های ظاهری ائمه که با چشم، ابرو و قد بلند یاد می شود خودداری کنند.
رئیس کانون مداحان بیرجند افزود: ورود آلات موسیقی مبتذل در عرصه عزاداری، مداحی و استفاده از موسیقی و آواهای غیرمجاز و نوحه های بی محتوا، استفاده از آلات قتاله و قمه زدن از آسیب هایی است که داد علما را درآورده است.
وی تاکید کرد: عزاداران حسینی نباید بگذارند حماسه شور و شعور حسینی به میدان مسابقه انحراف ها تبدیل شود.

نظرات کاربران