23. شهريور 1397 - 18:16
بیرجندرسا-امام جمعه موقت بیرجند گفت: دشمنان گمان می‌کنند با فشار اقتصادی خواهند توانست مردم و انقلاب اسلامی را به زانو درآوردند اما دشمن این آرزو را به گور خواهد برد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسابه نقل از فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین مجید نصیرایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر بیرجند، اظهار داشت: تقوا یعنی مواظب باشیم آسیب نبینیم چراکه اعمال، رفتار و گفتار ما همه در زندگی اثر می‌گذارد.

وی با بیان اینکه آنچه در روز قیامت دست انسان را خواهد گرفت پرهیزگاری و عبادات انسان است، بیان داشت: انسان گاهی اوقات با مسائل، ساده و سطحی برخورد می‌کند.

امام جمعه موقت بیرجند اعلام کرد: اعمال و رفتار انسان است که عاقبت وی را می‌سازد اما برخی به این مؤلفه توجهی ندارند و به راحتی غیبت و حقوق یکدیگر را ضایع می‌کنند.

نصیرایی مطرح کرد: اگر در جامعه‌ای فردی به اعمال و رفتار خود توجهی نداشته باشد این فرد نمی‌تواند انتظار آینده روشن و عاقبت به خیری را داشته باشد.

وی قضاوت کردن، تهمت زدن و غیبت کردن را جزو گناهان بسیار بزرگ دانست و مطرح کرد: متأسفانه برخی افراد به راحتی با آبروی مردم بازی و اظهارنظر می‌کنند و در چنین مواردی نه تنها روح و روان فرد آسیب می‌بیند بلکه جامعه دچار آسیب می‌شود.

امام جمعه موقت بیرجند به تبیین مفهوم تقوا پرداخت و تأکید کرد: تقوا یعنی دنیا را بر آخرت ترجیح ندهیم و به خاطر هوی و هوس امر خدا را زیر پا نگذاریم.

نصیرایی در بخش دیگری از سخنانش به مناسبت‌های هفته اشاره کرد و گفت: ماه محرم است و باید نهایت استفاده را از این ایام ببریم.

وی با اشاره به تلاش‌های جبهه کفر برای از بین بردن جبهه حق، بیان داشت: در طول تاریخ بشر جریان کفر تلاش می‌کند تا با استفاده از فرصت و توانی که در اختیارش است جبهه حق را از بین ببرد و خود بر تمام شئون زندگی بشر حاکم شود.

امام جمعه موقت بیرجند اعلام کرد: در طول تاریخ اسلام همواره جریانی که در مقابل جبهه حق و پیامبر(ص) ایستادگی می‌کرد تلاشش بر این بود که نقاط قوت را شناسایی و منهدم کند.

نصیرایی به تلاش‌های استکبار جهانی در خصوص به حاشیه راندن منبر، مسجد، هیئت و حوزه‌های علمیه اشاره و اعلام کرد: دشمن می‌خواهد مسجد را به حاشیه براند و در مقابل آن مسجدی را احداث کند که در آن خبری از مسائل سیاسی، اجتماعی و غیره نباشد.

وی با تأکید بر اینکه از مهم‌ترین عناصری که به بالندگی، اقتدار و گسترش ارزش‌های ناب اسلامی کمک کرد عزاداری و هیئت بوده است، تبیین کرد: مهم‌ترین نقطه هدف دشمن نیز همین موارد است و نقشه‌های خود را در این خصوص پیاده می‌کند.

امام جمعه موقت بیرجند با اعلام اینکه دشمن ظرفیت محراب، منبر، عزاداری، هیئت و مسجد را شناخته است، اضافه کرد: آیا امروز در ماهواره‌های انگلیسی برای محرم و صفر هزینه نمی‌شود؟

نصیرایی ادامه داد: متأسفانه امروز عده‌ای هستند که دم از امام حسین(ع)، عاشورا و معارف می‌زنند اما به اصل و محتوای دین نمی‌پردازند.

وی مطرح کرد: امروز شاهد جریاناتی هستیم که محرم و عاشورا را تبلیغ می‌کنند اما هیچ توجهی به معارف و پیام اصلی قیام امام حسین(ع) ندارند.

امام جمعه موقت بیرجند به تبیین یکی از اهداف قیام امام حسین(ع) پرداخت و گفت: هدف اصلی از قیام عاشورا این بود اگر می‌خواهید به سعادت برسید باید انسان کامل بر شئون زندگی مردم حاکم شود و مدیریت جامعه به دست افراد صالح باشد.

نصیرایی با بیان اینکه زمانی‌که ناصالحان و کسانی که خدا را نمی‌شناسند بر جامعه حاکم شوند نتیجه‌اش می‌شود رقص در مدارس، بزهکاری و غیره، اضافه کرد: متأسفانه افرادی در جامعه علیه آرمان‌های انقلاب اسلامی ایستاده و به ولی فقیه و ارزش‌های انقلاب اسلامی دهن‌کجی می‌کنند.

وی شناخت حق و باطل را یکی از وظایف هیئات مذهبی عنوان و توضیح داد: عزاداری آن‌ها به اشک ریختن نیست بلکه اشک ریختن یک وسیله است نه هدف، به هیئات مذهبی نمی‌گوییم که اشک بریزند بلکه سخنرانان، مداحان و هیئات مذهبی باید مراسمات عزاداری را جهت دهند و به شناسایی حق و باطل کمک کنند.

امام جمعه موقت بیرجند با اعلام اینکه دشمنان با هیئت، منبر و مداحی که به تبیین و تشریح حق و باطل بپردازد مخالف است، اضافه کرد: نباید از مسئله حق و باطل و پیام عاشورا غفلت کنیم.

نصیرایی با اشاره به هجمه‌های سنگین دشمنان در صحنه‌های اقتصادی، تبیین کرد: علاوه بر هجمه‌های اقتصادی با هجمه سنگین جنگ رسانه‌ای نیز مواجه هستیم.

وی به اهداف دشمن در جنگ رسانه‌ای اشاره و مطرح کرد: نشان دادن اقتدار و توانمندی آمریکا و ناکارآمد جلوه دادن نظام جمهوری اسلامی در داخل و خارج مرزها مهم‌ترین اهداف دشمنان در جنگ رسانه ای است.

امام جمعه موقت بیرجند بیان داشت: چهل سال است آمریکا در هر صحنه‌ای که با نظام جمهوری اسلامی روبرو شده بینی‌اش به خاک مالیده شده و نتوانستند به اهداف خود برسند لذا نشان دادن اقتدار آمریکا نوعی آب در هاون کوبیدن محسوب می‌شود.

نصیرایی اعلام کرد: همگان بدانند انقلاب اسلامی صحنه‌های مختلف و بحران‌های متعددی را پشت سر گذاشته و توانسته با سرافرازی از آن عبور کند، دشمنان گمان می‌کنند با فشار اقتصادی خواهند توانست مردم و انقلاب اسلامی را به زانو درآوردند و دشمن این آرزو را به گور خواهد برد.

وی از دولتمردان خواست تلاش خود را جهت سازمان‌دهی و تشکیل یک تیم اقتصادی جوان، مؤمن، انقلابی متعهد و جهادی به کار گیرند و در نوع نگاه‌های خود تجدیدنظر نمایند.

امام جمعه موقت بیرجند به توانمندی‌های جوانان مؤمن و انقلابی کشور اشاره کرد و خطاب به دولتمردان، گفت: اگر یاد ندارید مدیریت صحیح داشته باشید و اقتصاد کشور را مدیریت کنید از جوانان ولایی و انقلابی یاد بگیرید.

نصیرایی تأکید کرد: وظیفه همه مردم و مسؤولان است که همت کنند و در صحنه باشند زیرا در چنین صورتی هر چه فشارهای دشمن بیشتر باشد همدلی و همراهی بیشتر خواهد بود
.

نظرات کاربران