22. شهريور 1397 - 14:03
بیرجندرسا-رئیس شورای هیئت‌های مذهبی خراسان جنوبی با تأکید بر اقامه نماز اول وقت توسط هیئت‌های مذهبی استان گفت: طبل و سنج آسیب روانی بر روی مردم دارد و تعداد آنها باید در عزداداری‌ها به حداقل برسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، غلامرضا عباسی‌مقدم پیش از ظهر امروز در همایش بزرگ پیام آوران عاشورایی اظهار داشت: حرکت هیئت‌های مذهبی در استان از شب 8 محرم آغاز شده و تا ظهر یازدهم ادامه دارد.

وی با بیان اینکه هیئت‌ها باید سعی کنند در نماز ظهر عاشورا شرکت فعالی داشته باشند افزود: هیئت‌هایی که نزدیک ظهر به قتلگاه می‌رسند باید برای ادای احترام به وقت نماز توقف کنند تا احترام نماز نگه داشته شود.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی خراسان جنوبی بیان کرد: هیئت‌هایی که در مسیر قتلگاه هستند به محض بلند شدن صدای اذان در همان محل نماز را اقامه کنند و از ادامه عزاداری خودداری کنند.

عباسی‌مقدم با تاکید بر اینکه هیئت‌ها توجه داشته باشند سد معبر نکنند تصریح کرد: طبل آسیب روانی بر روی مردم دارد و باید تعداد طبل‌ها در مراسم عزاداری به حداقل برسد.

وی با تاکید بر اینکه کسانی که در هیئت‌ها شرکت می کنند وقت نماز را رعایت کنند خاطرنشان کرد: فلسفه قیام امام حسین(ع) ادای نماز اول وقت است.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی خراسان جنوبی به ضوابط ایستگاه‌های صلواتی اشاره کرد و یادآور شد: ایستگاه‌های صلواتی که مجوز ندارند جمع‌آوری می‌شوند.

عباسی‌مقدم با تاکید بر ضرورت امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: در عزاداری های امام حسین(ع) باید امر به معروف و نهی از منکر را مدنظر قرار دهیم و امید است محرم، تاسوعا و عاشورای خوبی را با توجه به نظمی که هیئت‌های مذهبی دارند، رقم بزنیم.

نظرات کاربران