22. شهريور 1397 - 12:10
بیرجندرسا-نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: خواب‌ آشفته و خیال‌های باطل غربی‌ها تعبیر نمی‌شود و انقلاب اسلامی در آزمایش مجدد سرفراز خواهد شد و قوی‌تر از گذشته در تحکیم مبانی انقلاب طرحی نو در خواهد انداخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، آیت الله سید علیرضا عبادی عصر دیروز ( 21 شهریور) در جمع خانواده‌های قضات و کارکنان سازمان قضایی نیروهای مسلح در استان اظهار کرد: حدیث پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم مبنی بر اینکه «حُسَیْنٌ مِنِّی وَأَنَا من حسین» ریشه آن به علم الهی وصل است و مفاد این سخن این است که پیامبر می‌فرمایند من در وجود حسین علیه السلام خلاصه می‌شوم.

 

 

وی با بیان اینکه صرف فرزند پیامبر و ائمه اطهار بودن دلیل بر عاقبت خوب کار نیست، افزود: همانند فرزند نوح (علیه السلام) و جعفر کذاب فرزند امام هادی علیه السلام از راه حق خارج شدند.

 

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: بقاع اسلام در طول تاریخ بستگی به وجود حسین علیه السلام داشته است و اگر حسین علیه السلام، صحنه کربلا و مقاومت در برابر ظلم و استبداد نبود از اسلام اثری باقی نمی‌ماند.

 

 

آیت الله عبادی با تاکید بر اینکه بزرگترین سرمایه حُب الحسین علیه السلام و حُب اهل بیت علیه السلام است، گفت: این حُب برخواسته از محبت و ارادت به پیامبر صلی الله علیه و اله و سلم و وابسته به حب فی الله است.

 

 

وی ادامه داد: امام حسین علیه السلام تولی و تبری را معنا بخشید و صاحب نظرانی این دو را اصول ایمان می دانند که در نظام خلقت دارد و خداوند متعال انسان را برای خود آفریده است.
 

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه حُب الله مظاهر آن عشق به دوستان خداوند و دشمنی با دشمنان خدا است، افزود: انسان هرگاه بخواهد خود را آزمایش کند و بداند سالم یا بیمار است باید به دل خود نگاه کند و اگر دل انسان حب و عشق خدا و اولیاء الهی دارد از سلامت دینی و معنوی برخوردار است اما اگر دل انسان حالت بی تفاوت پیدا کند علامت بیماری است.

 

 

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه خدای متعال وجود حسین علیه السلام را به عنوان یک تراز قرار داده و همه می توانند خود را با آن بسنجند، تصریح کرد: در روز قیامت شناسنامه مسلمانی و اسم و القاب به درد نخواهد خورد بلکه آنچه ما را از آتش دوزخ نجات می‌دهد جاذبه الی الله است.

 

 

وی امام حسین علیه اسلام را نماد حق طلبی دانست و تاکید کرد: امام حسین علیه السلام برای قبیله و قوم خاصی نیست و اسلام به معنای حقیقی و پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم در او خلاصه شده است یعنی جاذبه حق‌طلبی؛ اگر در ما جاذبه حق‌طلبی نباشد حتی اگر اسم حسین علیه السلام را هم به زبان بیاوریم اما مشکل داریم.

 

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: گاه کسانی هستند که مسلمان نیستند اما نسبت به حسین علیه السلام جاذبه دارند و در اربعین حسینی که به عنوان ترازی در سطح بین الملل است مشاهده می‌شود که بیش از 30 میلیون نفر در این راهپیمایی بین المللی حضور دارند و افراد بسیاری نیز در شهرهای مختلف راهپیمایی می‌کنند لذا نمود عشق حسینی که حق طلبی و حق‌جویی است آثار خودش را دارد.

 

 

آیت الله عبادی با بیان اینکه فاصله زمانی و مکانی در معنویات وجود ندارد و همه جا کربلاست و یزید‌ی‌ها مشخص هستند، ادامه داد: بنابراین تا ظهور حضرت مهدی(عج الله تعالی شریف) وظیفه همه ما این است که در حب فی الله و بغض فی الله که سرمایه هر انسانی است تلاش کنیم.

 

 

وی با اشاره به اینکه در راه حسینی و خدایی شدن باید هر مانعی را تا اجرای عدالت از پیش راه برداریم، گفت: باید در مقابل کسانی که با خدا، حق و جبهه دین مبارزه می‌کنند تمام قد بایستیم.

 

 

به گفته وی خواب‌ آشفته و خیال‌های باطل غربی‌ها تعبیر نمی‌شود و انقلاب اسلامی در آزمایش مجدد سرفراز خواهد شد و قوی‌تر از گذشته در تحکیم مبانی انقلاب طرحی نو در خواهد انداخت.

 

نظرات کاربران