22. شهريور 1397 - 11:19
با حکم وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری
انتصاب سرپرست دانشگاه صنعتی بیرجند
بیرجندرسا-وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی دکتر سید حجت هاشمی را به عنوان سرپرست دانشگاه صنعتی بیرجند منصوب کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، در بخشی از حکم وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری خطاب به دکتر سید حجت هاشمی آمده است: با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و تجارب جناب عالی، به موجب این حکم به سمت سرپرست دانشگاه صنعتی بیرجند منصوب می‌شوید.

انتظار می‌رود با بهره مندی از تجارب همه اعضای هیأت علمی دانشگاه و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و همچنین جامعه نیکوکاران حامی آموزش عالی وظایف سرپرستی دانشگاه را بر پایه قوانین، سیاست‌ها و برنامه‌های تقدیم شده به مجلس شورای اسلامی و مأموریت‌های تعیین شده برای آن دانشگاه به انجام رسانید.

دکتر سید حجت هاشمی دانش آموخته کارشناسی در رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه فردوسی مشهد، کارشناسی ارشد از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتری از دانشگاه شفیلد انگلستان و استاد مهندسی مکانیک دانشگاه بیرجند است.
چاپ و ارائه بیش از ۱۲۰ مقاله شامل ۲۱ مقاله انگلیسی در مجلات علمی خارج، ۱۸ مقاله فارسی در مجلات علمی داخل، ۴۹ مقاله فارسی در همایش‌های داخل و ۳۵ مقاله انگلیسی در همایش‌های خارج و داخل، ثبت ۶ اختراع، انجام ۵ طرح پژوهشی، راهنمایی بیش از ۳۰ پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک از جمله فعالیت‌های علمی و پژوهشی دکتر هاشمی است.

پیش از این دکتر ناصر مهرشاد ریاست دانشگاه صنعتی بیرجند را برعهده داشته است.

نظرات کاربران