20. شهريور 1397 - 14:05
بیرجندرسا-مراسم عزاداری امام حسین (ع) از اول تا ۱۱ محرم الحرام با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد نوری همدانی در مسجد امام حسین (علیه السلام) و هیئت محبان الزهرا (سلام الله علیها) بیرجند برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، مراسم عزاداری و سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) از اول تا ۱۱ محرم الحرام با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد نوری همدانی در مسجد امام حسین (علیه السلام) و هیئت محبان الزهرا (سلام الله علیها) بیرجند برگزار می شود.

 

این مراسم از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با هدف ترویج فرهنگ حسینی و عاشورایی و بیان فضایل اخلاقی و صفات انسانی سرور و سالار شهیدان کربلا و یاران با وفایش برگزار می شود.

 

بنا براین گزارش؛ این مراسم با مداحی و سینه زنی ذاکران اهل بیت (علیهم السلام) نیز همراه می باشد.

 

این مراسم هر شب بعد از نماز مغرب و عشاء در محل مسجد امام حسین (علیه السلام) و از ساعت 20:30 در محل هیئت محبان الزهرا با حضور خیل علاقمندان و ارادتمندان ساحت قدسی آن امام هما برگزار خواهد شد.

 

گفتنی است؛ در همین راستا همه روزه مراسم قرائت زیارت عاشورای حسینی با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد نوری همدانی ساعت 6 صبح در محل هیئت محبان الزهرا (س) بیرجند برگزار می شود.

نظرات کاربران