20. شهريور 1397 - 12:03
مسئول قافله نمادین نینوا در بیرجند:
نوای کاروان نینوا به گوش می رسد/ حرکتی نمادین در بیرجند
بیرجندرسا-مسئول قافله نمادین نینوا در بیرجند از حرکت کاروان نمادین نینوا در بیرجند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، هادی مساح بیان کرد: کاروان نمادین نینوا به همت برخی از هیئت های مذهبی بیرجند و همکاری برخی از دستگاه های اجرایی استان در بیرجند به حرکت در می آید.

وی با بیان اینکه این کاروان دوم محرم در بیرجند حرکت می کند، اظهار کرد: در این کاروان شعارهایی با موضوع امام حسین(ع) استفاده شده و اسامی شهدای عاشورا را به تصویر می کشد.

مساح با بیان اینکه در این کاروان از محمل و کجاوه هایی سنتی استفاده می شود، افزود: همچنین گهواره حضرت علی اصغر (ع) در این کاروان وجود داشته که بچه ها آن را به دوش می کشند.

مسئول قافله نمادین نینوا در بیرجند بیان کرد: در این کاروان تلاش شده است که از محتوای رسانه ای و آیینی سایر حکومت ها استفاده شود.

وی با بیان اینکه گروه دمام نوازی العبرات، به آیین عرب زبان ها می پردازند، افزود: تمام لباس هایی که برای این کاروان به تهیه می شود، حاصل تلاش هم استانی ها است.

مساح با اشاره به اهداف راه اندازی این کاروان در شهر بیان کرد: این امر برای ایجاد حال و هوای محرم در شهر و ترویج سنت اهل بیت(ع) انجام می شود.

وی بیان کرد: این کاروان ۲۱ شهریورماه، از انتهای خیابان کارگران به حرکت در می آید و در مسیر خیابان های اصلی شهر به راه می افتد.

مساح با بیان اینکه بالغ بر ۱۰۰ دست لباس عرب دوخته شده است، افزود: همچنین پوشش محمل ها در شش تیکه تهیه شده است.

مسئول قافله نمادین نینوا در بیرجند از همکاری ۲۰۰ نفر برای راه اندازی این کاروان خبر داد و گفت: تعدادی از کارآموزان شیعه افغان هم در این راه همکاری دارند.

بنا به گفته وی قافله نمادین نینوا برای سیزدهمین بار در شهرستان بیرجند به حرکت در می آید.

نظرات کاربران