20. شهريور 1397 - 11:49
بیرجندرسا-وزیر علوم گفت: به عنوان یک دانشگاهی از رهبر انقلاب برای جوان گرایی در حوزه دانشگاه تشکر می‌کنم و می‌دانم که حجت الاسلام رستمی تجربیات حجت الاسلام محمدیان را با خود دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری دانشجو، منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم تودیع و معارفه مسئولان نهاد رهبری که در دانشگاه تهران در حال برگزاری است، گفت: امروز ذکر خیر و تقدیری از بزرگواری‌های حجت الاسلام محمدیان داریم و سال‌هایی که در محضر وی بودیم به خصوص در دو سال استفاده زیادی از ویژگی‌های اخلاقی و عنایت وی به خانواده دانشگاهیان بردیم ایشان خود را متعلق به خانواده دانشگاهیان می‌دانسته و می‌داند و این تعلق با حس مسئولیت عمیق و راه حل‌های وی همواره برای مشکلات دانشگاه‌ها راهگشا بوده است. 

وی افزود: حجت الاسلام محمدیان توانست این حس را به مسئولان نهاد در دانشگاه‌ها منتقل کرده و این عملکرد در دانشگاه‌ها نمود داشته است که یک اثر ماندگار خواهد بود خانواده دانشگاهیان وظیفه اصلی خود را پیروی از منویات مقام معظم رهبری، اهداف و راهبرد‌های انقلاب و اهداف کلیدی که معمار کبیر انقلاب امام خمینی برای دانشگاه ترسیم کرده اند، متمرکز کرده اند. 

غلامی اضافه کرد: رشد و ارتقای جایگاه علمی کشور نشان می‌دهد که ما امروزه حرف برای گفتن در دنیا داریم محققین، اساتید و دانشجویان ما به عنوان نماد علمی در دنیا شناخته شدند این نگاه یک نگاه بین المللی است و بخشی از آن وظایفی بوده که تاکنون انجام شده است. 

وزیر علوم افزود: در یک برهه‌ای این وظیفه را به عنوان یک وظیفه در دانشگاه گذاشتیم، اما در حال حاضر تلاش برای حل مشکلات جامعه و فارغ التحصیلان و اشتغال پذیری آن‌ها در حال انجام است و دانشگاه است که می‌تواند منشا تحولات باشد. 

وی ادامه داد: دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها در حوزه‌های مختلف یادآور این چارچوب مشخص است و همیشه شاهد حمایت‌های ویژه نهاد در دانشگاه‌ها برخوردار بودیم. 

غلامی یادآور شد: من سابقه آشنایی بیشتری با حجت الاسلام رستمی در دانشگاه‌های همدان داشتم وی جزو اساتید فاضل و توانمند بوده و هستند و قطعا توفیقاتی در این مجموعه خواهند داشت کسب تجریبات از حجت الاسلام محمدیان فرصت خوبی بوده برای وی و برای حجت الاسلام رستمی آرزوی توفیق دارم و به عنوان یک دانشگاهی از رهبر انقلاب برای جوان گرایی در حوزه دانشگاه تشکر می‌کنم و می‌دانم که حجت الاسلام رستمی تجربیات حجت الاسلام محمدیان را با خود دارد.

نظرات کاربران