19. شهريور 1397 - 11:01
بیرجندرسا-سال گذشته بیش از ۵۰ نقطه خراسان‌جنوبی میزبان برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی بود که امسال این تعداد به ۱۱۰ نقطه افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، برگزاری همایش عظیم شیرخوارگان حسینی از 16 سال پیش در یک مکان در سطح کشور آغاز شد و سال گذشته در چهار هزار و 500 نقطه و 40 کشور برگزار و امسال نیز طبق آخرین آمار اعلام شده در پنج هزار و 300 نقطه و 41 کشور جهان برگزار می‌شود.

همایش شیرخوارگان حسینی هر ساله در نخستین جمعه ماه محرم همزمان با سراسر کشور در خراسان‌جنوبی نیز برگزار می‌شود.

سال گذشته بیش از 50 نقطه خراسان‌جنوبی میزبان برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی بود که امسال این تعداد به 110 نقطه افزایش یافته است و طبق آخرین آمار امکان افزایش این نقاط نیز وجود دارد.

همایش شیرخوارگان حسینی در شهرستان بیرجند در سه نقطه مصلی‌المهدی، امامزادگان باقریه و سالن شهیدین قاسمی همزمان با نخستین جمعه ماه محرم مصادف با 23 شهریورماه از ساعت 9 صبح همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

تاکنون پنج هزار دست لباس و سربند ویژه شیرخوارگان در مرکز استان و پنج هزار دست ویژه شهرستان‌های استان توسط مراکز شهرستان‌ها و مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر(ع) در خراسان‌جنوبی آماده شده که در روز همایش در محل همایش در بین شیرخوارگان توزیع خواهد شد
.

نظرات کاربران